Aston Martin ukázal DB5 v dětské velikosti. Stojí přes milion korun

31.08.2020
přidejte názor
  • Elektrické dětské autíčko v podobě legendárního Astonu Martin DB5 se snaží být co nejvěrnější kopií

  • Má podobnou výbavu interiéru včetně volantu nebo klasických ukazatelů

  • K mání budou dvě výkonnostní varianty, dražší má elektromotor o síle 10 kW

Na děti velmi bohatých rodičů míří nejnovější nabídka automobilky Aston Martin. Ta se spojila s výrobcem luxusních dětských autíček The Little Car Company, jenž pomocí 3D skenu legendárního modelu Aston Martin DB5 postavil jeho model v třetinové velkosti. I tak to ale není žádný drobeček. Autíčko váží 270 kg a je dlouhé tři metry.

Vůz je vyveden v typickém stříbrném laku. Firma na přání dodá registrační značku (jde ale jen o dekoraci, autíčko nesmí do provozu), sadu kufrů a další doplňky. Auto stojí na 10palcových kolech odpovídajících designem své předloze a nechybí mu samozřejmě ani funkční kufr.

Malé auto za velké peníze. Dětské autíčko Bugatti Bebe stojí jako pěkný Superb
Přečtěte si také:

Malé auto za velké peníze. Dětské autíčko Bugatti Bebe stojí jako pěkný Superb

Aston Martin DB5 Junior dostal i dřevěný volant se třemi rameny. Ten je možné jednoduše odejmout, aby se do vozu lépe nastupovalo. Počítá se totiž s tím, že se v něm rádi projedou děti i dospělí. Ti si mohou užít funkční přístrojovou desku, která také odpovídá dobovému Astonu včetně ručičkových hodinek před spolujezdcem. Rozdíl je jen v tom, že místo palivoměru je zde ukazatel nabití baterie a kontrola teploty oleje se změnila na teplotu elektromotoru.

The Little Car Company zašla tak daleko, že postavila i odpovídající podvozek. Dětský Aston Martin DB5 tak má vpředu dvojitá A ramena včetně příčného zkrutného stabilizátoru, vzadu jsou vlečená ramena. Pod přední kapotou ale najdete místo motoru baterii.

Interiéru dominuje plně funkční přístrojová deska
Kola dětského vozu odpovídají předloze

Vůz je k mání ve dvou provedeních. Základní Aston Martin DB5 Junior má elektromotor o výkonu 5 kW, což mu zaručuje maximální rychlost 48 km/h. Rodiče ale dostanou dálkové ovládání a rychlost tak mohou omezit nebo autíčko okamžitě nouzově zastavit. Na jedno nabití ujede až 32 kilometrů a je možné dokoupit další baterii k okamžité výměně.

Heliport, myčka a showroom v jednom? Bentley nabízí luxusní garáž pro děti
Přečtěte si také:

Heliport, myčka a showroom v jednom? Bentley nabízí luxusní garáž pro děti

Výkonnější model DB5 Vantage Junior pak bude zřejmě určen pro větší děti nebo ztřeštěné dospělé. Dostane totiž motor o víle 10 kW a navíc i samosvorný diferenciál a karbonovou karoserii. Na jedno nabití pak má ujet až 64 kilometrů, o maximální rychlosti se v tomto případě nehovoří.

V každém případě ale nejde o levnou záležitost. Aston Martin DB5 Junior vznikne v limitované sérii čítající 1059 kusů. Základní model vyjde na 35 tisíc liber bez daně, tedy asi 1 025 000 korun. Vyšší varianta DB5 Vantage Junior pak bude stát 45 tisíc liber, což je v přepočtu 1 1318 000 korun. Produkce začne v roce 2021.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?