Citroën přiveze do Paříže koncept C5 Aircross Hybrid. Sériová verze dorazí příští rok

  • Citroën ukáže v Paříži koncept C5 Aircross Hybrid

  • Nový plug-in hybrid ujede na elektrickou energii až 50 km

  • Sériová verze dorazí už příští rok, ale pod značkou DS. Citroën začne svůj hybrid nabízet o rok později 

O příchodu plug-in hybridních modelů koncernu PSA se mluví už delší dobu. Jak Peugeot, tak Opel i Citroën budou mít v nabídce svůj první plug-in hybrid za dva roky. Citroën tuhle skutečnost připomene na nadcházejícím autosalonu v Paříži konceptem C5 Aircross Hybrid.

Základem chystaného hybridu je zážehový přeplňovaný čtyřválec 1,6 l o výkonu 132 kW (180 k). Tomu pomáhá elektromotor o výkonu 80 kW, přičemž celkový výkon systému je 165 kW (225 kW). Ze zveřejněných informací ale není úplně jasné, zda je elektromotor umístěný vpředu, nebo u zadní nápravy.

Doporučujeme: Na český trh dorazil nový Citroën Berlingo. Sází na styl, pohodlí a praktičnost

Na nedávné tiskové konferenci k uvedení Berlinga na český trh lidé z Citroënu říkali, že jejich plug-in hybrid bude čtyřkolka.Tomu nasvědčují i informace zveřejněné při premiéře C5 Aircross. Tehdy automobilka slibovala dokonce dva elektrické motory a výkon až 221 kW (300 k). Převodovka je osmistupňová automatická. V čistě elektrickém režimu tento hybrid ujede až 50 km. Koncept stojí na devatenáctipalcových kolech.

Citroën sice přijde se sériovou verzí až za dva roky, na první podobný hybrid koncernu PSA ale tak dlouho čekat nebudeme. Už příští rok dorazí s touto plug-in hybridní technikou model značky DS.

Kromě hybridního konceptu ukáže automobilka Citroën v Paříži také klasické provedení modelu C5 Aircross. Pro evropské zákazníky půjde o novinku, čínskému publiku se ovšem model C5 Aircross představil už před více než rokem.

Citroën přiveze do Paříže koncept C5 Aircross Hybrid. Sériová verze dorazí příští rok
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: