Čínská automobilka Chery ukáže ve Frankfurtu elektrické SUV pro Evropu

  • Další čínská značka chce dobývat evropský trh

  • Tentokrát to zkouší Chery s elektrickým SUV

  • Vozit má do Evropy i další konvenční modely

Číňané opět zkoušejí dobývat náročný evropský trh. Dosavadních pár pokusů nevedlo k očekávanému průlomu, například Qoros (shodou okolností i v této značce je Chery zainteresováno) se postupně zase stáhl. Některé čínské značky na to šly z druhé strany a rovnou celé evropské automobilky koupily. Za všechny jmenujme třeba Volvo, které už do Číny stěhuje i produkci. Ano, vaše příští Volvo bude skutečné čínské auto.

Chery SUV (1)
První skici čínského SUV naznačují zajímavý, i když trochu okopírovaný design. Pod kapotou je elektrický pohon
Chery SUV (3)
Na domácím trhu v Číně se značka Chery nestydí kopírovat designové prvky jiných výrobců. To si v Evropě dovolit nemůže

Teď na dveře evropského trhu klepe čínská automobilka Chery, která chce na autosalonu ve Frankfurtu ukázat celou modelovou řadu určenou pro export na náročnější trhy. Hlavním lákadlem má být vedle již existujících modelů Chery Tiggo (řada SUV a model ve stylu BMW X6) zcela nové SUV připomínající podle prvních skic kompilaci Range Roveru Evoque a Jeepu Grand Cherokee.

Doporučujeme: Galerie: Prodloužená auta nejsou jen novodobou výsadou pro čínský trh

Prozatím víme, že koncept SUV pohání elektromotor o výkonu 120 kW (163 k) a vůz slibuje dojezd až 500 km díky velké sadě li-ion akumulátorů. Na 100 km/h akceleruje za sedm sekund a rozjede se na 200 km/h, což není u elektromobilů zrovna obvyklá hodnota. Většinou jsou omezeny na 140 až 160 km/h.

Čínská značka Chery slibuje vysokou úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti podle nejnovějších evropských standardů a samozřejmě bohatou výbavu a široké možnosti konektivity. Nezbývá než počkat na zítřejší oficiální odhalení, s čím nakonec Číňané přijdou.

Čínská automobilka Chery ukáže ve Frankfurtu elektrické SUV pro Evropu
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.53%) 34 hlas/ů