Chystá se další šestikolové monstrum. Prodloužený Range Rover má připomínat jachty

  • Mezi šestikolová monstra se chystá vstoupit další novinka 

  • Jde o třínápravový Range Rover z dílny společnosti T.Fotiadis Design

  • Oficiální premiéra je naplánovaná na letošní září 

Když Mercedes před lety nabídl šestikolovou třídu G, ukázalo se, že zákazníci mají o podobná monstra velký zájem. Aby německá automobilka zachovala unikátnost svého projektu, musela výrobu ukončit, jinak by se prodalo příliš mnoho exemplářů. Od té doby jsme se ale dočkali mnoha různých nástupců od jiných společností a teď přichází další.

Doporučujeme: Že by Mercedes-Maybach G 650 Landaulet majitele zklamal? Zbavují se ho ve velkém

Chystaná novinka má původ u společnosti T.Fotiadis Design zaměřující se na superluxusní jachty a nese označení SLT, což je zkratka Superyacht Land Tender. Vůz je založen na Range Roveru s prodlouženým rozvorem náprav a má připomínat právě jachty. Na délku SLT měří více než šest metrů, na šířku přesahuje dva metry a na výšku mu naměříte 1,85 m. Mnoho dalších podrobností k dispozici není, takže můžeme přidat snad jen to, že se počítá s dvacetipalcovými disky a maximálně luxusním interiérem.

Pokud jde o použitý motor, na výběr bude kompresorem přeplňovaný osmiválec, dieselový osmiválec o objemu 4,4 litru a dokonce také o hybridní verze. Každopádně je škoda, že takový automobil nedostane pod kapotou nějaký ten dvanáctiválec.

Doporučujeme: Mercedes-Benz Vision Maybach Ultimate Luxury je konkurence pro Rolls-Royce

Oficiální premiéra nového šestikolového Range Roveru proběhne letos v září na Monaco Yacht Show 2018, objednávky začnou být přijímány ještě před tím. A cena? Jak známo, pokud se na cenu musíte ptát, pak rozhodně nejste cílová skupina.

Pro zajímavost, šestikolový Range Rover není vůbec nic nového. Už v sedmdesátých a osmdesátých letech se objevily v principu stejné přestavby odvozené od první generace tohoto modelu. Měly je na svědomí například společnosti Carmichael nebo Pullman.

Chystá se další šestikolové monstrum. Prodloužený Range Rover má připomínat jachty
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: