Chybějící DPF a vůz v exekuci jsou nejčastější vady, se kterými lidé jezdí do bazarů

  • Přetočené tachometry už nejsou nejčastějším trikem prodávajících

  • Vedou vadné filtry DPF a vozy v exekuci

  • Odmítnutá auta pak končí v soukromé inzerci

Prodávající ojetin s všemožnými technickými nebo právními vadami se snaží obelstít autobazary různými triky. Ovšem už dávno neplatí, že by nejčastějším podvodem byla snaha prodat auto se stočeným tachometrem. Podle průzkumu autobazaru Auto ESA, který probíhal na výkupu vozidel v dubnu a květnu letošního roku, jsou nejčastější jiné vady.

Na prvním místě se umístila snaha majitelů zbavit se auta s nefuknčím nebo odstraněním filtrem pevných částic. Takových vozidel bazar odhalil 73 a odmítl je vykoupit. Nárůst výskytu této vady je poměrně logický, protože jen velmi málo lidí chce u ojetiny s reálnou hodnotou kolem 100 000 korun investovat několik desítek tisíc korun do výměny filtru pevných částic.

Doporučujeme: Pět nepovedených ojetin značky Škoda, kterým je lepší se úplně vyhnout

Na druhém místě v četnosti triků se objevila snaha prodat auto v exekuci. Takových vozidel odhalil autobazar Auto ESA za dva měsíce 49. Třetím nejčastějším trikem byla snaha prodat auto s nějakou narychlo zamaskovanou technickou vadou, takových vozů odhalil bazar 37. Přetočené tachometry se dostaly až na čtvrté místo a bazar odhalil 29 takových pokusů.

Právě relativně nízkou četnost přetočených aut oproti očekávání přisuzuje autobazar především medializaci různých případů a tomu, že jsou si majitelé vědomi toho, že větší bazary vozidla důkladně prověřují. Zajímavostí je jistě případ jednoho majitele dodávky s tachometrem stočeným o rekordních 350 000 km. Na pátém místě v četnosti problémů se pak usadila snaha prodat vozidlo se zfalšovanou servisní knížkou a historií. Takových případů odhalil autobazar 12. Zajímavé podrobnosti k jednotlivým případům se dočtete v přiložené tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

Chybějící DPF a vůz v exekuci jsou nejčastější vady, se kterými lidé jezdí do bazarů
Ohodnoťte tento článek!
2.6 (52%) 5 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: