Chevrolet Silverado se změnil ve „sportovní premiový“ pick-up

  • Chevrolet Silverado se představil v nové generaci

  • Pick-upy jsou americká stálice, ročně se jich prodají miliony

  • Tradice pick-upů Chevrolet je stará déle než sto let

V Severmí Americe mají pick-upy dlouhou tradici. Chevrolet nyní slaví 100 let od zahájení sériové výroby těchto aut. Všechno začalo modelem Chevrolet 490 z roku 1917. To je dobrá příležitost představit novou generaci modelu Silverado, což je klasický šestimetrový pick-up konkurující třeba Fordu F-150.

1916 Chevrolet 490
Historie pick-upů Chevrolet sahá až do roku 1916. Sériová výroba modelu 490 (Four Ninety) byla zahájena v roce 1917, tedy už před sto lety
Chevrolet Silverado (1)
Nová generace modelu Silverado sází na lehčí a pevnější materiály a dostala dokonce sportovní terénní verzi Trailboss se zvednutým podvozkem

Nová generace Silverada byla představena v Texasu loajálním zákazníkům a stylově ji přinezl vrtulník. Asi největší novinkou je použití nových materiálů na konstrukci rámu a karoserie, takže je auto nejen lehčí, ale má také vyšší torzní tuhost a je bezpečnější. Chevrolet slibuje, že k dispozici budou jak klasické utilitární pracovní verze, tak několik stylových osobních.

Doporučujeme: Volkswagen Amarok 3.0 TDI 165 kW vs. Toyota Hilux 2.4 D-4D: Motor, nebo výbava

Jednou takovou je právě představené provedení Trailboss, což je vlastně sportovní verze do terénu. Pod kapotou je podle všeho osmiválec ještě blíže neupřesněných parametrů, vůz dostal o dva palce (51 mm) vyšší podvozek a zároveň odolnější zavěšení, aby snesl odvážnější dovádění v terénu. Na rozdíl od běžných verzí se nedočkal tradičních chromovaných detailů.

Americká automobilka vypustí další informace o nové generaci oblíbeného pick-upu později. V loňském roce se jen v USA prodalo 575 000 kusů modelu Silverado, Ford série F nicméně přilákal asi 820 000 klientů. Řada F od Fordu ovšem obsahuje několik různě velkých modelů.

Chevrolet Silverado se změnil ve „sportovní premiový“ pick-up
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: