Také Bentley Bentayga dostane verzi „na druhou“. A bude ještě drsnější než Mercedes

  • Španělská společnost Bengala Automotive Design se rozhodla pro stavbu radikálního Bentley Bentayga 

  • Vůz ponese označení Bentayga2 podobně, jak to dříve udělala automobilka Mercedes-Benz u třídy G 

  • Technické detaily zatím schází, pro začátek ovšem vznikne pouze patnáct exemplářů 

Ačkoliv se obecně velmi často hovoří o elektromobilech a potřebě snižovat spotřebu paliva, pořád existují zákazníci, kteří takové věci neřeší a kteří vyhledávají něco naprosto opačného. Právě na takové míří projekt společnosti Bengala Automotive Design opatřený slibným označením Bentayga2. Jak už určitě tušíte, cílem je přestavět luxusní britské SUV a něco, co spojuje luxus původního vozu s nekompromisním off-roadem.

Bohužel aktuálně kromě několika málo obrázků k dispozici žádné technické podrobnosti nejsou. Oficiální zdroje slibují patnáct exemplářů, přičemž pro stavbu se Bengala spojila s jistým nejmenovaným španělským závodním rally týmem. Ten zapracoval na podvozku, takže vůz dostal podstatně větší světlou výšku, výrazně rozšířený rozchod kol, terénní pneumatiky nebo karbonové doplňky. Všeobecně se předpokládá, že jako základ poslouží dvanáctiválcová verze Bentayga Speed nabízející 467 kW (635 k) a nejvyšší rychlost 306 km/h.

Test Bentley Bentayga Diesel: O smyslu bytí

Velmi důležitou stránkou tohoto projektu je i vnější vzhled a ten by měl být mimořádně drsný. Bentayga2 nabídne masivní kovové nárazníky, nechybí nášlapy (ty zde budou mít opravdu svůj význam) nebo výfuky vyvedené před zadní kola, přesně jak to známe od Mercedesu. Od něj nakonec bylo převzaté označení Bentayga „na druhou“.

Kdy přesně se první zákazníci dočkají svého auta a kolik taková Bengala Bentayga2 bude stát, to se v oficiálních materiálech nepíše. O nic levného ale samozřejmě nepůjde. Už jen kvůli tomu, že s výjimkou terénních pneumatik, rozšířených blatníků a přepracovaného podvozku vám Bengala upraví jakoukoliv část vozu přesně podle vašich představ. Fantazii se zde limity vážně nekladou.

Také Bentley Bentayga dostane verzi „na druhou“. A bude ještě drsnější než Mercedes
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: