Chcete si koupit ruský Rolls-Royce? Na Aurus Senat budete potřebovat „jen“ 6,5 milionu korun

  • Od srpna bude možné pořídit ruskou limuzínu Aurus Senat 

  • Předběžná cena je osmnáct milionů rublů, tedy v přepočtu zhruba 6,5 milionu korun 

  • Pro začátek ale bude ruská automobilka schopná vyprodukovat pouze 250 exemplářů ročně 

Ruský projekt, v rámci kterého byla vyvinuta nová modulární platforma určená zejména pro stavbu nové vládní limuzíny, dospěl do další fáze. Od srpna si bude moci luxusní model Aurus Senat pořídit široká veřejnost. Známá už je také předběžná cena, která podle očekávání není zas až tak vysoká.

Jak píší ruská média, jako například Russia Beyond, Aurus Senat se bude prodávat za zhruba osmnáct milionů rublů, což v přepočtu znamená nějakých 6,5 milionu korun. Pro srovnání, třeba Rolls-Royce Ghost se prodává za přibližně osm milionů. Přesná cena bude oznámena spolu s otevřením moskevského showroomu, které je naplánované právě na srpen.

Předběžnou cenu civilního Aurusu Senat oznámil ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Martunov, který se podle Russia Beyond také nechal slyšet, že o vůz už kromě jiných projevil zájem také předseda slovenského parlamentu Andrej Danko.

Rolls-Royce Winter Drive 2018: Luxus pod Tatrami

Aurus Senat se letos oficiálně ukázal také na jarním ženevském autosalonu, kde vzbudil značnou pozornost. Základní varianta s cenou od určená pro Evropu se jmenuje S600 a na délku měří 5630 mm. K dispozici bude i prodloužená verze L700, která se bude standardně dodávat v kombinaci s balistickou ochranou. Na veřejnosti už byl k vidění také kabriolet.

Jak to bude s dostupností Aurusu Senat, to není úplně zřejmé. Společnost zatím dokáže postavit pouze 250 kusů ročně. Aktuálně se čeká na dokončení nové výrobní linky, která má zvednout výrobní kapacitu na 5000 vozů ročně. Nestane se tak ale dříve než příští rok.

Všechny detaily týkající se Aurusu Senat si můžete připomenout v našem starším článku, kde najdete také bohatou fotogalerii:

Aurus Senat slaví v Ženevě evropskou premiéru. Prohlédněte si Putinův hybrid do posledního detailu

Chcete si koupit ruský Rolls-Royce? Na Aurus Senat budete potřebovat „jen“ 6,5 milionu korun
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: