Český Ford hlásí ofenzívu v segmentu SUV

Evropský Ford před nedávnem ohlásil velkou modelovou a prodejní ofenzívu v segmentu SUV, který aktuálně je a v blízké budoucnosti stále bude nejvíce expandující kategorií evropského automobilového trhu. Na vyšší podíl v kategorii SUV si teď brousí zuby i český Ford, který přichází s mimořádně výhodnou akční nabídkou.

Tato nabídka nese název TOP Edition a zahrnuje v sobě prvky zdánlivě neslučitelné, ale zákazníkovi velmi milé: totiž bohatší výbavu a nižší cenu. A jak to tedy vypadá v případě konkrétních modelů?

Ford Kuga Titanium TOP Edition

Při koupi tohoto vozu může zákazník ve srovnání s běžným ceníkem získat výhodu až 177 000 Kč. Název akční nabídky přitom nijak nemate: Titanium TOP Edition znamená, že výbava vozu dosahuje úrovně běžné pro verzi Titanium – a k tomu spoustu atraktivních prvků navíc. Sem patří zejména sada Winter (vyhřívaná sedadla, přední sklo a tryska ostřikovačů), ale i sada City s parkovacím asistentem a automaticky elektricky sklápěnými zrcátky, sada Style se střešními ližinami a zatmavenými okny Privacy nebo sada Audio 12 s vestavěnou 3D navigací. Zákazník si kromě toho bez příplatku může vybrat metalický nebo Mica lak.

Ford Kuga ve výbavě Titanium TOP Edition s motorem 1.5 EcoBoost/150 k a pohonem přední nápravy tak stojí 589 900 Kč, model s motorem 2.0 TDCi, shodným výkonem a pohonem všech kol 699 900 Kč a stejná verze s automatickou převodovkou PowerShift  přijde na 739 990 Kč.

Výhodnější je teď i cena vstupního modelu: za Ford Kuga s motorem 1.5 EcoBoost/120 k s předním pohonem a výbavou Trend zákazník zaplatí jen 499 900 Kč.

Ford Edge TOP Edition

Podobně jako u menšího modelu, také ve Fordu Edge TOP Edition najde zákazník další speciální výbavu – a proti ceníku tu může ušetřit až 273 000 Kč. U modelu Edge jsou ale k dispozici hned dvě varianty akční výbavy: Ford Edge Sport TOP Edition a ještě o něco luxusnější Ford Edge Vignale TOP Edition. V prvním z nich bude posádku rozmazlovat navíc i sada Business, zahrnující například stereoaparaturu Sony s 12 reproduktory, adaptivní LED světlomety s neoslňujícími dálkovými světly či aktivní parkovací asistent. Patří sem i odnímatelné tažné zařízení, sportovní sedadla či adaptivní tempomat a další.

Cena Fordu Edge Sport TOP Edition s pohonem všech kol a motorem 2.0 TDCi/210 k pak činí jen 1 269 000 Kč a zákazník tedy ušetří 273 000 Kč.

Nejluxusnější Ford Edge Vignale TOP Edition potom navíc k „běžné“ výbavě příslušející luxusní verzi Vignale přidává ještě elektricky nastavitelný volant s pamětí, aktivní parkovací asistent i adaptivní tempomat, odvětrávaná přední sedadla i ještě další nadstandardní výbavu.

Cena vozu, opět s inteligentním pohonem všech kol, motorem o výkonu 210 k a automatickou převodovkou, je 1 289 900 Kč, zvýhodnění pro zákazníka činí 265 000 korun českých.

Pro ty, kdo si chtějí užívat komfort velkého amerického SUV, ale rozhodující roli pro ně hraje cena automobilu, je tu ještě vstupní model: Ford Edge ve výbavě Trend s motorem 2.0 TDCi/180 k, pohonem všech kol a manuální šestistupňovou převodovkou za cenu 949 900 Kč. V tomto případě to pro zákazníka znamená finanční výhodu ve výši 170 000 Kč.

„Vozy typu SUV jsou dynamicky rostoucím segmentem evropského i tuzemského trhu. Snažili jsme se proto naši nabídku udělat ještě přehlednější, atraktivnější a také výhodnější,“ vysvětluje David Heneš, šéf prodeje českého Fordu. „Očekáváme, že o verzi TOP Edition bude velký zájem a že se pro ni rozhodne více než 60 % zákazníků. V obou segmentech, tedy mezi středními i luxusními SUV, bychom se tak s modely Kuga a Edge v nejbližší době chtěli etablovat v prodejní Top 10.“

Akční nabídka TOP Edition se kromě Fordu  Kuga a Edge vztahuje i na modely Mondeo a S-MAX. U obou má dokonce dvě verze, když byla rozšířena ještě o bohatší variantu TOP Edition+.

Ford Mondeo Titanium TOP Edition s motorem 2.0 TDCi/150 k a manuální převodovkou, kombi karoserií a bohatou výbavou tak nese cenovku 699 900 Kč. Zákazník tu může ušetřit 180 000 Kč a u verze Titanium TOP Edition+ s motorem 2.0 TDCi/180 k a  automatickou převodovkou 191 000 Kč.

V případě velkoprostorového modelu Ford S-MAX má akční model v rámci nabídky Titanium TOP Edition s motorem 2.0 TDCi/150 k a manuální převodovkou cenovku 759 900 Kč a výhoda pro zákazníka činí 204 000 Kč, u nejvyšší verze Titanium TOP Edition+ s motorem 2.0 TDCi/180 k a  automatickou převodovkou pak dokonce 241 000 Kč.

Akční nabídka TOP Edition platí do konce března 2017.

Český Ford hlásí ofenzívu v segmentu SUV
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: