Češi spustili přelomový on-line bazar. Auto zkontrolují a přivezou až domů

Carvago
Zdroj: Carvago
  • Český startup Carvago otevřel on-line autobazar a chlubí se nabídkou okolo milionu aut

  • Unikátní je systém nákupu, po internetu lze vyřešit financování, kontrolu vozu i jeho dovoz

  • Nabídka nezahrnuje „olítáné“ ojetiny, limitem je deset let stáří a 160 tisíc najetých kilometrů

Výběr z až milionu ojetých aut, jejich financování, kontrola technického stavu a následný dovoz až domů. To nabízí nový on-line portál s ojetinami Carvago.com. Jde o český projekt, který má ale ambice působit na evropském trhu. I tomu odpovídá aktuální nabídka vozů, které pochází z Česka i dalších okolních zemí.

Do výběru jsou kromě Česka a Slovenska aktuálně zapojeny Francie, země Beneluxu, Švédsko, Španělsko, Itálie a Rakousko. Dalších 17 států by se ale mělo brzy přidat. Tím by se pak ještě rozšířila nabídka aut. V nabídce jsou vozy, které jsou staré maximálně deset let a mají najeto 160 tisíc kilometrů. Systém také monitoruje ceny konkrétních modelů a napovídá zákazníkovi, zda jsou nabízené za dobrou nebo třeba jen průměrnou cenu.

Z ukrajinské ojetiny německá? Podvodníci údajně falšují původ aut ve velkém

Carvago má výhodu ve spojení s logistickou společností GEFCO. Díky tomu nabízí za příplatek dovoz vybrané ojetiny až domů. Možné je navíc zařídit i kontrolu vozu před prodejem, podle startupu zahrnuje celkem 270 bodů. S revizí prodávaných ojetin pomáhají testovací střediska TÜV, DEKRA nebo Pirelli.

„Jsme si vědomi, že přicházíme se zásadní inovací a budeme si muset získat důvěru zákazníků. I proto máme velmi striktní pravidla nákupu vozů a nabízíme jen ty, která projdou přísným auditem kvality, což jsou průměrně jen dvě auta z pěti. Prakticky již není jediný důvod, proč by si zákazník měl v dnešní době kupovat auto v kamenné prodejně,“ říká šéf Carvaga Jakub Šulta.

Ceny mladších ojetin spadly. Sehnat čtyřletou Octavii do 200 tisíc není problém

Carvago přitom funguje tak, že si ojetiny nejprve koupí do svého vlastnictví. To mu umožňuje, aby na ně poskytovalo záruku. V nabídce jsou ale i další služby, jako je přihlášení, mytí, drobný servis nebo kontrola na STK.

Češi spustili přelomový on-line bazar. Auto zkontrolují a přivezou až domů
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.64%) 11 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: