Čerstvý vítr pro užitkové vozy Renault

V prodeji lehkých užitkových vozidel se Renaultu celosvětově ale zejména v Evropě daří. Úspěšný sortiment užitkových vozů byl nyní intenzivně modernizován. V září 2019 a v průběhu roku 2020 se výsledky této modernizace dostanou k prodejcům.

Nejdéle budou zájemci čekat na nové Kangoo, které bude představeno v roce 2020. Alespoň jako předkrm Renault nyní ve svém výzkumném centru nedaleko Paříže ukázal čistě elektricky poháněné Kangoo Z.E. Concept. Jeho tvary naznačují podobu budoucích modelů Kangoo, Kangoo Rapid a Kangoo Z.E.

2019 - Gamme Véhicules Utilitaires Renault

Zajímavostí je, že koncept má kamery místo zpětných zrcátek. Design konceptu se plně hlásí ke stylu současných osobních vozů značky, což je dobré rozhodnutí, protože současný design značky je nejen atraktivní, ale také úspěšný. Koncept Kangoo Z.E. má zcela nový světelný podpis s pásem mezi světlomety ve tvaru C, který obklopuje kosočtverec loga. Světelný pás se rozšiřuje i od loga značky na zadní straně vozidla až na boky vozidla. V interiéru je nový přístrojový panel a spousta úložných prostorů. Zahrnuje i 5“ displej palubního počítače. Novinkou je integrování displeje navigace do kokpitu.2019 - Gamme Véhicules Utilitaires Renault

Nový Master pohání přepracovaný motor 2,3 dCi biturbo s SCR, který bude nabízen v několika úrovních výkonu až do 132 kW (180 k) a 400 N.m. Mnoho novinek bude i mezi asistenčními systémy. K dispozici bude od podzimu 2019. Čistě elektricky poháněný Master Z.E. má nezměněný systém pohonu, ale přebírá vylepšení turbodieselového sourozence.

Renault Trafic přichází do třídy do 3,0 t s vylepšením vzhledu a turbodieselem zvětšeným z 1,6 na 2,0 l, vybasveným SCR a s rozsahem výkonů mezi 88 a 125 kW (120 a 170 k).

Úpravy doznal i pick-up Alaskan. Mimo jiné má zesílené zadní pérování a díky tomu zvýšené užitečné zatížení na 1,1 t. Vzadu jsou nově kotoučové brzdy místo bubnových. Nově má nouzový brzdový asistent, kontrolu stability přívěsu a integrace smartphonu přes Android Auto nebo Apple CarPlay.2019 - Gamme Véhicules Utilitaires Renault

Čerstvý vítr pro užitkové vozy Renault
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: