Bude Volkswagen vyrábět Volhy? Koncern VW se zajímá o automobilku GAZ

  • VW má údajně zájem koupit podíl v automobilce GAZ

  • Ta nyní vyrábí jen užitkové vozy, trh osobních aut opustila

  • GAZ ale také montuje vozy VW a Škoda z dovezených dílů

  • Koncern VW chce už dlouho jednu budgetovou značku

Ačkoli se ruskému automobilovému trhu pod tlakem mezinárodních sankcí příliš nedaří, stále je největší země na světě pro automobilky dost zajímavá. V Rusku totiž přežívá množství továrem a legendárních automobilek, které mohou posloužit jako „základna“ pro zásobování místního trhu bez dovozních cel a jiných překážek.

Web Automotive News nyní přinesl informaci, že koncern Volkswagen jeví zájem o koupi významného podílu o blíže nespecifikované velikosti v automobilce GAZ. Ačkoli obě značky odmítly spekulace komentovat, zpráva odkazuje na pět na sobě nezávislých zdrojů, které přišly se stejnou informací.

Doporučujeme: Retro: GAZ 3102 Volha byl sovětský Mercedes třídy S. Vyráběl se do roku 2010

Volkswagen již nyní s automobilkou GAZ spolupracuje, v továrně v Nižnim Novgorodě totiž GAZ montuje z dovezených dílů škodovky a volkswageny pro místní trh. Na ruském trhu nyní působí automobilka GAZ vlastně jen jako výrobce užitkových automobilů, trh osobních vozů nadobro opustila.

Není žádným tajemstvím, že koncern Volkswagen už dlouhá léta hledá partnera pro výrobu levných osobních vozů, jakýchsi vlastních „Dacií“. Vývoj tohoto modelu dostala na starosti česká značka Škoda, ale jednání s indickou Tatou nedávno zkrachovala. Je tedy možné, že Volkswagen skutečně sonduje možnosti spolupráce v Rusku. Mezinárodní ekonomické sankce vůči Rusku by měly být uvolněny v březnu příštího roku.

Bude Volkswagen vyrábět Volhy? Koncern VW se zajímá o automobilku GAZ
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: