BRZ STI se nekoná. Subaru představilo provedení tS a limitovanou edici WRX STI RA

  • Subaru představilo upravené BRZ, o čistokrevné STI ovšem nejde

  • Vylepšený je podvozek a aerodynamika 

  • Spolu s BRZ tS se ukázalo také upravené WRX STI

  • Obě novinky vzniknou maximálně v počtu 500 kusů 

O Subaru BRZ STI se mluví už pěkně dlouho. Automobilka samotná takový vůz už několikrát ukázala, jenže vždy šlo jen o koncept. Nedávno se na internetu objevila fotka masivního křídla, kterou si někteří vyložili jako definitivní příchod ostré verze. Jenže jak se dnes ukázalo, Subaru představilo „pouze“ dále vyladěné provedení tS (tuned by STI). Kromě vylepšeného STI bylo odhaleno také WRX STI Type RA. Obou modelů se ale týká jedna špatná zpráva.

Doporučujeme: Subaru BRZ a WRX STi v ledové aréně — Dva způsoby zábavy

Subaru BRZ tS bezpečně poznáte podle obrovského karbonového křídla, které lze manuálně nastavovat. Aerodynamiku vylepšuje také malý spoiler vpředu a prahové nástavce na bocích. V interiéru se máme těšit na čalounění Alcantarou, loga tS, červené bezpečnostní pásy a další drobnosti.

To hlavní se událo na podvozku, kde najdeme pružiny i tlumiče Sachs. Reakce řízení vylepšují nové výztuhy. Vůz stojí na osmnáctipalcových kolech obutých do pneumatik 215/40 R18. Brzdy obstarala společnost Brembo.

Doporučujeme: Takhle to dopadne, když dopřejete Subaru XV opravdu vydatnou dávku steroidů

Zajímavé je také vylepšené WRX STI Type RA. V rámci úprav dostalo jediné STI v aktuální nabídce karbonovou střechu i velké karbonové křídlo vzadu. Disky jsou tentokrát devatenáctipalcové kované a nesou podpis BBS. Decentní úpravy motoru zahrnující nové sání, výfuk i řídicí jednotku zvedly výkon přeplňovaného boxera přibližně na 228 kW (310 k). Změny pak najdeme také na šestistupňové převodovce, kde byl zkrácen třetí rychlostní stupeň. Podvozek pracuje s tlumiči Bilstein, brzdy opět dodalo Brembo.

Ještě jsme nezmínili ty špatné zprávy… Sice jde v obou případech o sériové verze, Subaru ovšem od každého nevyrobí více než 500 kusů. A protože oficiální tiskovou zprávu k těmto dvěma novinka zveřejnila pouze společnost Subaru of America, dá se předpokládat, že všechny exempláře skončí za oceánem.

Za pozornost ovšem stojí skutečnost, že jeden z exemplářů WRX STI Type RA se v létě pokusí o rekord na Nürburgringu. Budeme držet palce.

BRZ STI se nekoná. Subaru představilo provedení tS a limitovanou edici WRX STI RA
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 10 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: