Britové vybrali nejlepší auta, která můžete vlastnit. Včetně dvou škodovek

  • Britská anketa Driver Power 2020 zná své výsledky. Vyhrálo ji SUV Kia Sorento

  • Mezi nejlepšími vozy jsou i dva z Mladé Boleslavi – Škoda Kodiaq a Superb

  • Auta vybírali čtenáři časopisu Auto Express, hodnotili celkem devět aspektů jejich provozu

Jaké je podle vás nejlepší auto, které byste si pořídili? Takovou otázku pravidelně dostávají motorističtí novináři. Ti britští z časopisu Auto Express se ji ale rozhodli otočit směrem ke svým čtenářům, když vyhlásili anketu Driver Power. Její letošní ročník zná nyní svého vítěze.

Lidé v anketě hodnotili celkem devět aspektů svých aut. Šlo o motor a převodovku, exteriér, interiér a komfort nebo praktičnost a prostornost. Body přidělovali i řízení, bezpečnostní výbavě, nákladům na provoz, spolehlivosti a zábavním systémům. Výsledkem pak bylo procentuální hodnocení každého vozu.

Svět zná nejlepší sportovní auto roku 2020. Vítěz vás pravděpodobně dost překvapí

Z průzkumu vykrystalizoval vítěz v podobě velkého korejského SUV Kia Sorento. Auto Express ale zveřejnil další vozy, které byly v první desítce a některé navíc vyhrály i svou kategorii. To se podařilo také dvěma modelům z Mladé Boleslavi. Škoda Kodiaq se v anketě umístila na 6. místě a Škoda Superb skončila na 10. místě, když se stala nejlepším rodinným vozem podle hodnotitelů.

Škoda Kodiaq dostala celkové hodnocení 91,73 procent, což je jen kousek za Sorentem, které mělo 92,05 procenta. Lidé pozitivně hodnotili hlavně interiér a nabízený komfort, stejně tak praktičnost a prostornost. SUV nahnalo body i zábavním systémem nebo jízdními vlastnostmi. Naopak slabé hodnocení dostalo za provozní náklady a bezpečnostní výbavu.

Škoda pomáhá britským leteckým záchranářům. Ti si vybrali Kodiaq RS

Škoda Superb, která celkově získala 91,59 procenta, na tom byla v provozních nákladech mnohem lépe. Lidé dobře hodnotili také spolehlivost a kvalitu zpracování, praktičnost a komfort na palubě. Nejméně se jim líbily jízdní vlastnosti vozu a bezpečnostní výbava.

Deset nejlépe hodnoceních vozů z ankety Driver Power 2020 najdete v následující tabulce, auta si můžete také prohlédnout v přiložené fotogalerii.

Pořadí Model Hodnocení Titul
1 Kia Sorento 92,05 % Vítěz
2 Peugeot 3008 92,04 % Nejlepší kompaktní SUV
3 Lexus RX 91,98 % Nejlepší hybrid
4 Kia Niro 91,82 % Nejlepší malé SUV
5 Mazda CX-5 91,75 % -
6 Škoda Kodiaq 91,73 % -
7 Toyota Corolla 91,71 % Nejlepší hatchback
8 Lexus IS 91,64 % Nejlepší sedan
9 Hyundai Ioniq 91,61 % -
10 Škoda Superb 91,59 % Nejlepší rodinné auto
Britové vybrali nejlepší auta, která můžete vlastnit. Včetně dvou škodovek
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: