BMW řady 8 se dočká také kabrioletu a sedanu, prozrazují uniklé skici

  • BMW řady 8 se dočká dalších dvou karosářských verzí

  • Bude tedy i kabriolet s látkovou střechou a čtyřdveřový sedan

  • Časem přijdou další motorizace a také vrcholné provedení M8

Sotva se představilo nové BMW řady 8 jako nástupce modelu řady 6, dostaly se ven informace o dalších příbuzných verzích. Jak prozrazují skici uniklé z brazilského Úřadu pro ochranu průmyslového vlastnictví, vedle dvoudveřového kupé se připravuje i kabriolet a čtyřdveřový sedan. Nabídka tak bude kopírovat tu u BMW řady 6, které mělo rovněž tyto tři verze.

Skici nevalné kvality mnoho neprozrazují, ale neočekáváme, že BMW bude radikálně měnit design. Designový jazyk nastavený nově představeným modelem řady 8 zůstane zachován. Vzhled čtyřdveřového supersedanu pak naznačuje koncept BMW M8 Gran Coupé z letošční Ženevy.

Doporučujeme: BMW řady 8 má digitální kokpit, pohon všech kol a karbonovou konstrukci

Skici také prozrazují, že kabriolet si ponechá tradiční látkovou střechu, která je lehčí, skladnější a designéři s ní mohou lépe pracovat. Pokud jde o motory pod kapotou, dočkáme se stejných verzí jako u dvoudveřového kupé. Časem přibudou i další motorizace a s celkem velkou jistotou se dá očekávat, že BMW řady 8 se bude prodávat také ve verzi s pohonem pouze zadních kol.

Mnozí už určitě netrpělivě očekávají vrcholné provedení BMW M8, které již bylo oficiálně potvrzeno. To se bude spoléhat na téměř totožnou techniku pod kapotou, kterou má BMW M5. Mluví se také o dvanáctiválci, ale na ten můžeme stejně v Evropě zapomenout. Pokud někdy bude, tak maximálně pro USA a arabské státy.

BMW řady 8 se dočká také kabrioletu a sedanu, prozrazují uniklé skici
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: