BMW M2 CS: Rozlučka se stávající řadou 2 má 450 koní, manuál a spoustu karbonu

  • BMW M2 pomalu končí. Na rozloučenou automobilka připravila ještě ostřejší provedení CS

  • Oproti současné M2 Competition posílilo M2 CS o 40 koní

  • Standardem je manuální převodovka a nechybí řada karbonových doplňků 

  • Auto vznikne v limitované sérii 2200 exemplářů 

BMW M2 současné generace pomalu končí. Plnohodnotný nástupce, tedy automobil s motorem vpředu a pohonem zadní nápravy, zatím oficiálně potvrzen nebyl, ale spekulace slibují, že minimálně vrcholná M2 příští generace taková opravdu bude, protože se tento model těší mimořádné přízni ze strany zákazníků. Každopádně pokud chcete mít stoprocentní jistotu, nezbývá nic jiného, než pořídit ještě generaci současnou, která teď přichází ve velmi zajímavém provedení CS.

BMW M2 CS sice zatím ještě automobilka přímo nepředstavila, nicméně kolegové z magazínu Jalopnik už vypustili do éteru kompletní galerii a veškeré podrobnosti. Pod kapotou pořád najdeme třílitrový přeplňovaný šestiválec, který ale oproti verzi M2 Competition dále posílil. Místo výkonu 301 kW (410 koní) tak nabízí 331 kW (450 koní). Vrchol točivého momentu 550 Nm se nezměnil.

Test BMW M2 Competition: Vážně už BMW není jako dřív?

Standardem pro M2 CS je manuální převodovka, pokud si budete přát sedmistupňový automat, BMW vám ho samozřejmě dá. Podvozek pak dostal adaptivní tlumiče. Specialitou verze CS je rovněž nový výfuk. Kromě toho BMW nasadilo na tohle vynikající sportovní kupé také řadu karbonových doplňků, a to včetně karbonové střechy nebo karbonové kapoty. Ve výsledku proto bude tato varianta oproti M2 Competition lehčí. O kolik přesně, to se aktuálně neví.

BMW M2 CS údajně vznikne v limitované sérii 2200 exemplářů, takže by případní zájemci příliš váhat neměli.

BMW M2 CS: Rozlučka se stávající řadou 2 má 450 koní, manuál a spoustu karbonu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: