BMW M2 Competition s doplňky M Performance bude lehčí a hlasitější

  • BMW začalo nabízet doplňky M Performance na novou M2 Competition

  • Karbnonové díly a nová kola i výfuk sníží hmotnost až o 40 kg

  • S výkonem motoru se ale oficiálně nic neděje

Automobilky pochopily, že mnoho lidí chce svá auta vylepšit. Ať už chtějí vystoupit z davu, nebo prostě chtějí jen více výkonu, je lepší jim nabídnout originální schválené doplňky, než je nechat nosit peníze nezávislým úpravcům. Funguje to, různé originální tuningové programy jsou velmi oblíbené. Jedním takovým je BMW M Performance, který právě představuje balíček doplňků pro novou M2 Competition.

BMW M2 Competition (10)
Titanový výfuk s karbonovými koncovkami je o 8 kg lehčí než originál. A vylepší zvuk přeplňovaného řadového šestiválce
BMW M2 Competition (3)
Můžete mít i velké zadní křídlo, případně jen karbonový spoiler. Nebo můžete nechat karbonové víko kufru úplně čisté

Ještě ale zadržte, pokud už běžíte do showroomu BMW objednávat. Většina dílů bude dostupná až na konci roku a třeba s motorem se nic zásadního neděje. Výkon tak zůstane na originálních 410 koních. Dostane vlastně jen nový titanový výfuk s karbonovými koncovkami, který ušetří 8 kg hmotnosti. Nabídne lepší zvuk, ale o změnách výkonu se BMW nezmiňuje.

Doporučujeme: BMW M2 Coupé vs. Porsche Cayman: Juniorská extraliga

Díly M Performance na novou M2 Competition přinášejí především nižší hmotnost. Například nová 19″ kola obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport Cup 2 jsou každé o 3,2 kg lehčí. Objednat si můžete i karbonovou střechu (-5 kg), karbonové víko kufru (-6 kg) a karbonovou kapotu (-9 kg). Celkem lze tak i s koly a výfukem snížit hmotnost auta o více než 40 kg.

Další možností jsou větší a účinnější brzdy (až 400mm kotouče vpředu a šestipístkové třmeny místo standardních čtyřpístkových), o 20 mm snížený a přeladěný podvozek a samozřejmě mnoho designových doplňků, které už nemají na funkci takový vliv. BMW se ani nezmiňuje o tom, jestli zadní karbonové křídlo zvyšuje přítlak.

BMW M2 Competition s doplňky M Performance bude lehčí a hlasitější
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: