BMW láká na facelift řady 5. Všichni ho přitom dávno viděli

  • BMW navzdory zveřejněným fotografiím pokračuje v kampani postupného odhalování faceliftu řady 5

  • Oficiální představení by mělo proběhnout během několika málo týdnů

  • Do modelové nabídky nově přibude plug-in hybridní varianta 545e

První dva snímky modernizované řady 5 „unikly“ už koncem dubna, takže většina příznivců mnichovské značky už většinu prvotních informací má. To ale neznamená, že by výrobce přerušil svou kampaň postupného odhalování. Nyní zveřejňuje potemnělou fotografii z čelního pohledu.

Facelift BMW řady 5 se ponese v duchu elektrifikace, což dokazuje fakt, že stávající plug-in hybridní model 530e se zážehovým dvoulitrovým čtyřválcem doplní výkonnější varianta 545e, kterou bude pohánět zážehový třílitrový šestiválec o výkonu necelých 400 koní. Toto číslo je však neoficiální.

Do modelové nabídky řady 5 nově přibude plug-in hybridní varianta 545e
Pro modernizované BMW řady 5 si designéři připravili rovněž paletu nových barev

Kromě designových změn, které jsou zjevné podle dvojice uniklých fotografií, by modernizace měla vůbec poprvé přinést v rámci M sportovního paketu červené brzdiče. Kromě toho BMW přepracovalo infotainment a nová „pětka“ bude bezdrátově komunikovat také s operačním systémem Android.

Pro modernizované BMW řady 5 si designéři připravili rovněž paletu nových barev, jmenovitě šedou Bernina Grey Amber Effect, modrou metalízu Phytonic Blue Metallic a červenou metalízu Aventurin Red Metallic.

Test BMW 540d xDrive: Dálniční expert

Kromě tradiční ostré verze M5 a jejího derivátu Competition bude nově k dispozici ještě výkonnější verze M5 CS, kterou špionážní fotografové vyfotili při testování na Severní smyčce okruhu Nürburgring.

BMW láká na facelift řady 5. Všichni ho přitom dávno viděli
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: