Bentley připomíná rekord modelu Bentayga na Pikes Peak speciální edicí

  • Bentley představuje limitovanou edici modelu Bentayga připomínající rekordní čas na Pikes Peak 

  • Vznikne pouze deset exemplářů 

  • Objednávky začne automobilka přijímat v srpnu 

Zdá se, že automobilka Bentley s rekordním zápisem na Pikes Peak dopředu počítala, protože k tiskové zprávě upozorňující na nový nejlepší čas mezi sériově vyráběnými SUV rovnou připojila představení limitované edice, která má být oslavou tohoto úspěchu. Pokud tuhle speciální Bentaygu chcete, otálet byste neměli. Vznikne pouze deset exemplářů.

Nejviditelnějším prvkem nové edice je „jedovatá“ barva karoserie Radium. Decentnější alternativu představuje černý odstín Beluga. Auto stojí na dvoubarevných discích o velikosti 22 palců, kde jsou opět kombinovány barvy Radium a Beluga. Všechny původně chromované detaily na karoserii byly nahrazeny černými díly a nechybí ani karbonový přední spoiler, prahové nástavce a karbonový je také zadní difuzor.

Doporučujeme: Elektrický Volkswagen je teď absolutně nejrychlejší na Pikes Peak. Slaví také Bentayga

Také v interiéru očekávejte karbon, stejně jako čalounění Alcantarou i kůží a černé barvy doplněné o ostrou zelenou. Podpis edice Pikes Peak najdete na palubní desce před spolujezdcem, kde je zjednodušeně zobrazená trať tohoto závodu.

Technika zůstává sériová: Šestilitrový dvanáctiválec naladěný na 447 kW (608 k) a 900 Nm, osmistupňový automat a stálý pohon všech kol. Součástí výbavy jsou rovněž aktivní stabilizátory, vzduchové odpružení nebo sportovní výfuk. Objednávky na Bentaygu Pikes Peak začne automobilka přijímat v srpnu. Vůz míří jak na americký, tak na evropský trh.

Bentayga řízená Rhysem Millenem zvládla letošní Pikes Peak za 10 minut a 49,9 s, čímž překonala rekord mezi sériově vyráběnými SUV o zhruba dvě minuty.

Bentley připomíná rekord modelu Bentayga na Pikes Peak speciální edicí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: