Bentley představuje Flying Spur v provedení First Edition. Úplně první exemplář půjde do aukce

  • První speciální edice nového Bentley Flying Spur přichází měsíc po premiéře nové generace

  • First Edition se bude nabízet po dobu prvních dvanácti měsíců výroby 

  • Samozřejmostí jsou různé plakety a bohatá výbava

  • První kus zamíří do dražby. Výtěžek bude věnován na dobročinné účely 

Bentley je jedna z těch automobilek, které s různými speciálními edicemi nešetří. Dobře to ukazuje také nová generace maximálně luxusního sedanu Flying Spur. Ta se představila zhruba před měsícem, ale už teď Bentley přispěchalo s první speciální edicí. Novinka se celkem logicky jmenuje First Edition.

Flying Spur se bude v provedení First Edition nabízet po dobu jednoho roku od zahájení výroby. Od klasické varianty se liší plaketami s vlajkou Spojeného království a číslicí jedna rozmístěnými různě po karoserii. Stejný motiv se objevuje rovněž v interiéru, ať už se budeme bavit o hlavových opěrkách nebo o palubní desce na straně spolujezdce.

Bentley Continental Flying Spur: Poprvé s řízením zadních kol a otočným displejem

Součástí First Edition je přirozeně také bohatá výbava. Vůz má například elektricky vysouvané a podsvícené písmeno B na kapotě, disky o velikosti 22″, uvnitř nechybí otáčecí středový displej, perfektní materiály a ve standardu je zahrnut rovněž paket Touring Specification. Jde o balíček obsahující noční vidění, head-up displej, adaptivní tempomat nebo asistent pro jízdu v koloně.

Pod kapotou zůstává vše při starém. Také nové Bentley Flying Spur First Edition pohání šestilitrový přeplňovaný dvanáctiválec s parametry 467 kW (635 koní) a 900 Nm. Ten je spojen s osmistupňovou převodovkou ZF. Přestože jde o obří těžkou limuzínu, z nuly se rozjede na 100 km/h za 3,8 s a nejvíce zvládne 333 km/h.

Jak už bylo řečeno, Bentley Flying Spur First Edition se bude nabízet po dobu jednoho roku od zahájení výroby. První exemplář půjde do dražby a výtěžek bude věnován nadaci Elton John AIDS Foundation. Vítěz dražby si bude moci svůj automobil doladit podle vlastních představ ve spolupráci s jedním z designérů značky.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: