Bentley Bentayga nově jako čtyřmístné nebo sedmimístné SUV

  • Luxusní SUV světa je nyní v nabídce ve čtyř- nebo sedmimístném provedení

  • Dvě samostatná zadní sedadla s masážní funkcí a celá řada dalších exkluzivních prvků výbavy

  • Sedmimístná varianta pro maximální možnou flexibilitu

  • Tři různé typy pohonných jednotek – volba mezi emisemi CO2 na úrovni pouhých 79 g/km (podle WLTP) nebo výkonem 626 k (635 PS) a maximální rychlostí 306 km/h

  • Na přání systém palubního entertainmentu Bentley pro zadní sedadla, piknikové stolečky a chladnička na nápoje v panelu Mulliner mezi zadními sedadly

Díky flexibilitě uspořádání sedadel se terénní Bentayga stává nejpraktičtějším luxusním vozem, jaké kdy Bentley vyrábělo. Vůz nabízí dostatek místa k cestování sedmičlenné rodiny, ale stejně tak je schopen podle potřeby spolknout hromadu zavazadel, aniž by tím jakkoli utrpělo mimořádné cestovní pohodlí, pro nějž jsou vozy Bentley proslulé. Nabízené čtyřmístné uspořádání však zároveň znamená, že Bentayga dokáže sehrát i roli luxusní limuzíny.

Široká variabilita uspořádání sedadel ještě umocňuje vrcholnou kvalitu luxusního cestování na palubě Bentley Bentayga a nabízí různé možnosti, jak si zpříjemnit pravidelně projížděné trasy, ale i vydávat se za novými horizonty v terénu.

Modely Bentayga V8 a Speed se nabízejí v uspořádání se čtyřmi nebo sedmi sedadly; v případě verze Hybrid je v nabídce pouze provedení se čtveřicí sedadel. V této konfiguraci vůz skýtá více prostoru pro relaxaci, zábavu nebo práci na cestách. Provedení se dvěma sedadly v druhé řadě skýtá dvěma zadním cestujícím prakticky stejné luxusní funkce sedadel jako vpředu, a to včetně elektrického nastavování ve 12 směrech, vyhřívání, odvětrávání a masážních funkce.

V kabině luxusního všestranného modelu Bentley do každého terénu je středový panel mezi dvěma zadními sedadly, jenž nabízí další odkládací prostor, zásuvky USB pro dobíjení přístrojů a překrásně čalouněnou a prošívanou přepážku oddělující kabinu od zavazadlového prostoru.

Prostorná varianta se dvěma zadními sedadly nabízí i další individuální volby, jako např. systém palubní zábavy Bentley pro zadní cestující, sluchátka Bluetooth, sklopné piknikové stolečky a chladničku na nápoje Mulliner mezi zadními sedadly.

Praktické a luxusní sedmimístné provedení zprostředkuje maximální všestrannost při cestování dalších pasažérů. Třetí řadu sedadel lze stiskem tlačítka elektricky sklopit, a vykouzlit tak největší možnou kapacitu pro převoz zavazadel; přístup též usnadňuje manuální sklápění prostřední řady sedadel. Na přání je též k dispozici systém palubní zábavy Bentley pro zadní sedadla.

V exkluzivní kabině, která je dílem nádherné řemeslné práce, jsou použity ty nevytříbenější materiály, od vzácných dřevěných dýh a lesklých karbonových vláken až po nejjemnější ručně šitou kůži. Bezkonkurenční péče o detail ostatně charakterizuje celou modelovou řadu Bentayga.

Bentley Bentayga – průkopník v segmentu luxusních SUV

Průkopnický vůz Bentayga Hybrid je prvním plug-in hybridem v segmentu luxusních SUV a současně historicky nejúspornějším modelem Bentley. Spojuje nový hospodárný motor 3,0 litru V6 turbo s nejmodernějším elektromotorem. Vůz nabitý moderními technologiemi je současně prvním krokem značky na cestě k elektrifikaci.

Bentayga Speed je nejrychlejším sériově vyráběným SUV světa s mocným agregátem 6,0 litru W12 TSI o výkonu 635 koní (626 bhp), schopným rozpohybovat vůz až na 306 km/h. Podobně jako v případě verze Bentayga Hybrid se návrh, konstrukce a ruční výroba vozů Bentayga Speed odehrává ve Velké Británii.

Srdcem modelové nabídky Bentayga je provedení s dvojitě přeplňovaným zážehovým motorem 4,0 litru V8, kombinující mohutný výkon s pozoruhodně nízkou spotřebou paliva. Tato dynamická jednotka dosahuje nejvyššího výkonu 550 koní (542 bhp) a točivého momentu 770 Nm. Vůz tak zvládá sprint z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy a rozjede se až na 290 km/h.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: