„Bentley Bentayga je jen převlečené Audi Q7,“ říká šéf značky Rolls-Royce

  • Šéf značky Rolls-Royce se opřel do konkurenčního Bentley

  • SUV Bentayga označil za maskované Audi Q7

  • Vysvětlil také, proč má Rolls-Royce vlastní platformu

Servítky s nejbližší konkurencí si rozhodně nebral šéf automobilky Rolls-Royce Torsten Mueller-Oetvoes. Luxusní SUV Bentley Bentayga označil za převlečené Audi Q7 a Volkswagen Touareg a rýpl si do Bentley, že vlastně jen dodalo vlastní kamufláž. Technika vozu je koncernová a dostupná širším masám v méně prestižních modelech.

Ohledně techniky chystaného luxusního SUV Rolls-Royce se šéf britské automobilky v rozhovoru pro Automotive News příliš nerozpovídal, ale ujistil, že i velké „neříkejte tomu SUV“ použije zcela novou a vlastní platformu, kterou má i nová limuzína Rolls-Royce Phantom.

Doporučujeme: Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce

Oproti očekávání se tak nejedná o základ od BMW, které Rolls-Royce vlastní. Je s podivem, že si britský malosériový výrobce nejluxusnějších vozů světa prosadil vlastní technické řešení. Podle šéfa Rolls-Royce ale vlastní platforma zaručuje, že si mohou designéři s autem pohrát. „Koncernová“ univerzální platforma by byla naopak velmi omezující a zákazníci by věděli, že je pod povrchem masová technika levných aut (tedy levných na jejich poměry).

Nemalá investice se ale jistě vrátí. Zákazníci budou velice ochotně platit. Pod kapotou poloterénního Rolls-Royce očekáváme stejný, dvěma turbodmychadly přeplňovaný dvanáctiválec 6,75 litru, který se představil ve Phantomu. Výkon překročí 500 koní a točivý moment bude minimálně 900 Nm. Nový model se představí zřejmě na začátku příštího roku a prodávat se začne v roce 2019.

„Bentley Bentayga je jen převlečené Audi Q7,“ říká šéf značky Rolls-Royce
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Presne to trefil. Bently dává jen kabát. Jinak je to predrazena koncernová technika. Bently opustilo uz davno myšlenku zakladatelu.

  2. Když, tak je Bentayga dvojče Audi Q8 a né Q7, to zaprvé, a za druhé ani to není presné, protože je tam více rozdílů než shodných součástek. Ve finále Bentley nebylo nikdy tak dokonalé a před tím to byly taky koncernové kopie, jedwn model byl převlečený Rolls, atd, dle aktuálního majitele…

PŘIDAT KOMENTÁŘ: