Autosalon v Šanghaji přinesl několik natažených aut. Prodloužen byl Peugeot 508, Mercedes A 35 i BMW 3

  • V Šanghaji se i letos představuje hned několik prodloužených modelů 

  • BMW protáhlo rozvor nové řady 3 o jedenáct centimetrů, Mercedes přidal sedanu AMG A 35 mezi nápravy šest centimetrů navíc 

  • Prodloužený vůz představuje také Peugeot. Model 508 L jsme sice viděli už dříve, teď ovšem přichází s plug-in hybridním pohonem 

Čínský trh má jistá specifika. Jedním z nich je poptávka po automobilech s prodlouženým rozvorem náprav. Podle toho, co automobilky představovaly v minulosti, je zřejmé, že zájem je u takových aut o všechny kategorie. S prodlouženým rozvorem náprav už proto vzniklo všechno možné včetně Škody Yeti. Na aktuálním autosalonu v Šanghaji se představují hned tři takovéto novinky.

Nejvíce natáhla rozvor svého modelu automobilka BMW. Ta do Šanghaje přivezla novou řadu 3, která ve verzi 325Li dostala o jedenáct centimetrů delší rozvor náprav. Mezi nápravami tak má tento vůz dohromady 2961 mm, přičemž pro nohy zadních cestujících to znamená o 4,3 cm více prostoru. Celkově natažená řada tři měří na délku 4829 mm. Na současnou generaci řady 5 tak ztrácí už pouze deset centimetrů. Pohon obstarává zážehový přeplňovaný dvoulitr naladěný na 135 kW (184 k) a 300 Nm.

Rolls-Royce Cullinan prodloužený o víc než metr je pevnost na kolech

Druhou podobnou novinkou je Mercedes-AMG A 35. Ten se Evropě už představil jako hatchback, sedan i jako čtyřdveřové kupé (CLA 35), teď tedy fakticky přichází čtvrtá variace na stejný technický základ. Jak asi tušíte, čínská specialita A 35 L 4Matic vychází z prodlouženého sedanu představeného minulý rok. To znamená rozvor náprav natažený o šest centimetrů na 2789 mm. Pod kapotou je i tentokrát dvoulitrový čtyřválec (225 kW/306 k, 400 Nm), který přes sedmistupňovou automatickou převodovku pohání všechna čtyři kola.

Stranou nezůstal ani Peugeot. Francouzská automobilka se vytasila s novinkou v podobě modelu 508 L PHEV. Prodloužená 508 jako taková byla představená už minulý rok, aktuálně je prezentována plug-in hybridní varianta. Peugeot ale zatím nezveřejnil žádné bližší detaily, dá se ovšem předpokládat, že půjde o již představený systém kombinující zážehovou šestnáctistovku o výkonu 132 kW (180 k) a elektromotor naladěný na 80 kW. Celkově tento systém vyprodukuje 165 kW (225 k) a vůz v elektrickém režimu ujede až 40 km. Silnější provedení pak nabízí dokonce 221 kW (300 k).

Všechny tři nově prezentované prodloužené modely mají jednu věc společnou. Jsou určeny výhradně pro čínský trh a v Číně se také vyrábějí.

Autosalon v Šanghaji přinesl několik natažených aut. Prodloužen byl Peugeot 508, Mercedes A 35 i BMW 3
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: