Auto roku 2017: Finálová pětice bez překvapení. Postoupil Kodiaq i jeho sourozenci

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

  • Česká anketa Auto roku 2017 zná finálovou pětici 

  • Překvapení se nekoná, do finále postoupila Škoda Kodiaq i její sourozenci 

  • Pětku postupujících uzavírá Volvo V90 a Alfa Romeo Giulia 

Česká anketa Auto roku 2017 postoupila do další fáze. Z hlasování odborné poroty, do kterého ale letos může promlouvat také široká veřejnost, vzešla finálová pětice. K většímu překvapení nakonec nedošlo, nová Škoda Kodiaq postupuje dále.

Doporučujeme: Soutěž o světové auto roku 2017 začíná. Mezi kandidáty nechybí ani Kodiaq

Spolu s novým mladoboleslavským SUV postoupily mezi finalisty také sourozenecké modely Volkswagen Tiguan a Seat Ateca. Tento výsledek je zajímavý například v kontextu evropské ankety Car of the Year 2017. Tam totiž mezi finalisty nepostoupilo žádné koncernové SUV. Do českého finále se nakonec probojovalo ještě Volvo V90 a Alfa Romeo Giulia.

Letošní ročník ankety Auto roku v České republice je v pořadí už 23. Oproti předchozím ročníkům došlo k několika změnám, z nichž asi nejdůležitější je úprava podmínek pro přihlášení modelu. Nově se může účastnit vůz, který přijde na trh nejpozději do konce ledna 2017. Počet porotců byl z původních 30 snížen na 25. Pět porotců nahradilo hlasování veřejnosti.

Doporučujeme: Škoda Kodiaq má smůlu. Do finále ankety Car of the Year 2017 nepostoupila

O titul nejlepšího českého auta pro roku 2017 se ucházelo 27 modelů. Místo ve finále nezbylo kromě jiných třeba na Porsche Panamera, Fiat 124 Spider, Jaguar F-Pace, Hyundai i30, Mazdu MX-5 nebo Toyotu C-HR.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: