Audi S7 Sportback míří do služeb policie. V reálném provozu ale „pomáhat a chránit“ nebude

  • Australská policie si převzala luxusní Audi S7 Sportback 

  • Vůz bude sloužit k propagačním účelům, do ostrých akcí se nezapojí

  • Není to poprvé, co australská policie představila podobný automobil. Už dříve používala třeba Audi RS4 Avant nebo Porsche Panamera 

Zatímco česká policie chce být více vidět a proto si paradoxně nakupuje neoznačené Octavie pro skrytý dohled nad bezpečností silničního provozu, jinde policisté razí taktiku zcela opačnou. Příkladem budiž třeba Austrálie, respektive policie Nového Jižního Walesu. Ta aktuálně oznámila, že do svých služeb převzala luxusní Audi S7 Sportback.

Doporučujeme: Změřili jsme Audi SQ7 TDI na brzdě. Předvedlo monstrózní výkon

Vůz policistům zapůjčila australská pobočka Audi na dvanáct měsíců. Jak asi tušíte, přímo v reálném provozu tento automobil „pomáhat a chránit“ nebude, ale poslouží jako nástroj k upoutání pozornosti na nejrůznějších akcích.

Pro australskou policii ovšem nejde o žádnou horkou novinku. Minulý rok totiž ke stejným účelům sloužilo Audi RS4 Avant, dříve v minulosti to bylo třeba také Porsche Panamera.

Audi S7 Sportback používá čtyřlitrový přeplňovaný osmiválec o výkonu 331 kW (450 k). Akceleraci z nuly na 100 km/h vůz zvládne za 4,6 s a nejvyšší rychlost je omezena na 250 km/h. Česká pořizovací cena startuje částkou 2,2 milionu korun.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: