Aston Martin DB slaví sedmdesátiny. Prohlédněte všechny modely od DB1 pod DB11

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Aston Martin slaví 70 let od uvedení prvního modelu řady DB

  • Zhruba polovina vyrobených modelů této značky připadá právě na DB

  • Nejnovějším členem rodiny DB je DB11

Automobilka Aston Martin aktuálně slaví zajímavé výročí. Přesně před sedmdesáti lety se světu poprvé představil model řady DB. Od roku 1948 postupně vzniklo mnoho dalších následovníků. Ten nejslavnější nese označení DB5, ten nejnovější se jmenuje DB11.

Se začátkem historie Astonu Martin řady DB to bylo trochu složitější. David Brown (ano, odtud se vzalo označení DB) koupil tuto automobilku v roce 1947, přičemž ta už připravovala nový vůz. Ten se představil v roce 1948 a právě ten je považován za zakladatele rodu. Oficiálně ale dostal jméno 2-litre Sports, to ale bylo následně změněno a od roku 1950 už tento vůz nosil označení DB1. Prvním čistokrevným Astonem Martin tak nakonec bylo DB2 z roku 1949.

Doporučujeme: Aston Martin chystá omezenou sérii legendárního modelu DB4 G.T.

Asi největší ikonou je Aston Martin DB5, se kterým jezdil filmový James Bond. Ikonická DB5 se ale vyráběla pouze dva roky, protože pak přišla větší a pohodlnější DB6. Následovala více než dvacetiletá přestávka, než se označení DB vrátilo v roce 1994 spolu s DB7 na scénu. Bohužel samotný David Brown se tohoto momentu nedožil, protože zemřel o rok dříve. Jednotlivé modely řady DB si můžete připomenout výše v přiložené galerii.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: