Anketa Car of the Year 2017 zná konečný seznam kandidátů. Postoupí Škoda Kodiaq do finále?

  • Evropská anketa Auto roku 2017 (Car of the Year, COTY) zná konečný seznam kandidátů 

  • Mezi nominovanými automobily nechybí Škoda Kodiaq

  • Pokud chce mladoboleslavské SUV zvítězit, musí porazit například Alfu Romeo Giulia, Fiat Tipo, Hondu NSX nebo Volvo S90

Zatímco česká anketa hledající nejlepší auto roku se po změně pravidel rozběhne až později, evropská anketa Car of the Year 2017 už zná finální seznam třiceti modelů, ze kterých vzejde nejlepší vůz pro příští rok. Mezi kandidáty najdeme hned několik velmi zajímavých jmen.

Doporučujeme: 9 důvodů, proč se bude Škoda Kodiaq prodávat víc než dobře

Pro českého fanouška je samozřejmě nezajímavější přítomnost Škody Kodiaq. Nové mladoboleslavské SUV to však nebude mít v boji o titul lehké. Třeba už proto, že na seznamu figuruje sourozenecký Seat Ateca i Volkswagen Tiguan. Bez šance určitě nebude ani Alfa Romeo Giulia, Volvo S90 nebo Fiat Tipo. Kompletní přehled kandidátů najdete pod článkem. Z původního seznamu byla kvůli pravidlům COTY některá auta vyškrtnuta.

Doporučujeme: Změřili jsme Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive na brzdě. Budoucí Škoda Yeti nezklamala

Protože mezinárodní porota už otestovala všechny kandidáty, bude brzy oznámena sedmička finalistů. Stane se tak přesně za týden. Celkového vítěze se dozvíme jako už tradičně v březnu těsně před zahájením ženevského autosalonu.

Auto roku 2017: Konečný seznam finalistů 

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: