Galerie fotek, které se do AMS nevešly: Jeep Wrangler, Alfa Stelvio QV a Sierra RS500 Cosworth!

Při fotografování aut do časopisů vznikne spousta profesionálních snímků, z nichž pro mnohé už na omezeném prostoru tištěného periodika nezbude místo – na rozdíl od webu. Říkali jsme si, že je to škoda. V nové rubrice vám proto budeme nabízet obrazovou ochutnávku aut, která najdete v nejnovějším vydání magazínu auto motor a sport. (Vydává ho společnost Mladá Fronta, stejně jako Autobibli.)

Snímky v následujících galeriích vznikly při výrobě AMS 02/2019, který najdete u všech dobrých prodejců tisku v nejbližších dnech.

Jeep Wrangler 2.2 CRD

Jak se pozná legenda? Také podle toho, že v každé generaci vypadá zhruba stejně. Platí to i o nové generaci Wrangleru, který ztělesňuje samu podstatu Jeepu v její nejvyšší ryzosti. V současné generaci už navíc nemusíte dělat zásadní ústupky při každodenním používání. V testu auto motor a sportu č. 2/2019 vyšlo najevo, že ikonický zakladatel segmentu terénních aut přesvědčí nejen v terénu, ale i na silnici.

Mercedes-AMG E53 kupé 4MATIC+

Základní AMG ve třídě E dostalo nový řadový šestiválec, kterému v roli startérgenerátoru pomáhá i elektromotor. Kupé E 53 je suverénním cestovním GT s velkou výkonovou rezervou, není ale o mnoho ostřejší než E 400. Škoda, že Mercedes kupé třídy E zapovídá vrcholnou osmiválcovou verzi E 63, protože E 53 je podle zkušeností z testu v auto motor a sportu č. 2/2019 spíše autem pro ty, kdož chtějí mít na zádi znak AMG, ale netrvají na typických atributech této divize.

Alfa Romeo Stelvio QV

Je to sice SUV, ale jezdí lépe než většina normálních aut. Tuhé uložení náprav eliminuje nejistotu ve velmi přímém řízení, pohon všech kol při sportování velmi výrazně preferuje zadní nápravu, mezi jejíž kola rozděluje sílu chytrý diferenciál, a jako jedno z mála dnešních aut nabízí pocit fyzického propojení s autem.

Video: Alfa Romeo Stelvio QV je „oficiálně“ nejrychlejší SUV na Nordschleife

Proti Giulii je Stelvio navíc mnohem méně náročné na svého řidiče, kterého sice učení bude bavit, vše podstatné ale vystřihne „na první dobrou“. Další zajímavé postřeh najdete v únorovém vydání auto motor a sportu.

Ford Sierra RS500 Cosworth

Osmdesátá léta byla zlatým obdobím pro roztodivná křída, spoilery a podobná, více či méně účelná zařízení. Pokud jde o evropskou automobilovou ikonografii, hraje v tomto směru rozhodně prim nejsportovnější derivát oblíbené Sierry. RS500 je totiž přesně tím typem auta, které funguje tím lépe, čím více mu dáváte za uši – jinak se spíš snaží vychovávat ona vás.

Cestopis ze Zimbabwe

Se starým Volkswagenem Transporter jsme se vydali prozkoumat Zimbabwe. Ze „sýpky Afriky“, jak se jí kdysi říkalo, je jedna z nejchudších zemí světa, i přesto, že má obrovská naleziště diamantů a zlata a tamní farmáři jsou experti ve svém oboru. Kvůli tomu se jí zdaleka vyhýbá většina turistů. Skok na Viktoriiny vodopády a pryč ze země. Je to škoda, už jen ty divoké národní parky jsou jedny z nej…

 

Galerie fotek, které se do AMS nevešly: Jeep Wrangler, Alfa Stelvio QV a Sierra RS500 Cosworth!
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: