Alfa Romeo Mole Costruzione Artigianale 001 je vize nástupce modelu 4C

  • Designérské studio ukazuje vizi nástupce Alfy Romeo 4C

  • Možná vznikne omezená série několika kusů

  • Na technice „pod kapotou“ se nic nemění

Přímý nástupce Alfy Romeo 4C se nechystá. Kompaktní sporťák s monokokem z uhlíkových vláken zřejmě skončí bez náhrady, jak ukazují plány automobilky Alfy Romeo na dalších pět let. My si ale můžeme prohlédnout vizi, jak by mohl nástupce Alfy Romeo 4C vypadat, díky studiu Up Design designéra Umberta Palerma a společnosti Adler Group.

Doporučujeme: Alfa Romeo 4C Spider vs. Porsche 718 Boxster S – Dva světy

Změny designu oproti současné Alfě 4C jsou poměrně zásadní, ale celkové proporce  zůstávají a ani pojetí interiéru se příliš nemění, jakkoliv se designéři snažili spartánský interiér Alfy Romeo několika detaily trochu oživit.

Nepředpokládáme, že by koncept Alfa Romeo Mole Costruzione Artigianale 001, jak se tato kreace jmenuje, dostal nějaký jiný motor, neboť se jedná především o designové cvičení a ukázku schopností studia Up Design. K pohonu tak určitě nadále slouží čtyřválec 1,8 l s přeplňováním o výkonu 240 koní a točivém momentu 350 Nm. Prozatím nemáme informace, zda by se chystala třeba aspoň kusová výroba této přestavby sériové Alfy Romeo 4C na zvláštní objednávku.

Alfa Romeo Mole Costruzione Artigianale 001 je vize nástupce modelu 4C
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95.56%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: