Alfa Romeo chystá ostřejší Giulii Veloce. Má to být soupeř pro C43 AMG a M340i

  • Alfa Romeo Giulia Veloce zřejmě posílí až na 257 kW (350 k)

  • Soupeřit bude třeba s Audi S4, BMW M340i a Mercedesem C43 AMG

  • Na rozdíl od konkurence si ponechá čtyřválec

Pokud vám základní nabídka motorů nové Alfy Romeo Giulia přišla nezajímavá a vrcholný model GV se šestiválcem errari o výkonu přes 500 koní se vám naopak zdá už příliš, Italové by pro vás měli mít brzy řešení tohoto palčivého problému. Jak prozrazuje dokument, který přinesly stránky Autoevolution, automobilka Alfa Romeo pracuje na sportovnější verzi Giulie Veloce.

Cílí proti Audi S4, BMW M340i a Mercedesu C43 AMG, ovšem na rozdíl od nich si vystačí se čtyřválcem. Pod kapotou ostřejší Giulie Veloce zůstane motor 2.0 Turbo, který pohání současný model Veloce. Ten má výkon 206 kW (280 k). Silnější provedení ale nabídne až 257 kW (350 k).

Video: Alfa Romeo Giulia QV zajela Nürburgring rychleji než Porsche Panamera Turbo

Čtyřválec by mohl mít proti soupeřům od Mercedesu, Audi a BMW výhodu v nižších tabulkových emísích. Zároveň to bude jeden z nejvýkonnějších dvoulitrových čtyřválců ve své třídě, i když Mercedes v modelech AMG založených na platformě třídy A nabízí ještě výkonnější motor o objemu 2,0 l.

Těžko odhadovat, kdy by se měla ostřejší Alfa Romeo Giulia Veloce dostat na trh, ale vypadá to na jaro. Možná ji uvidíme na autosalonu v Ženevě. Na rozdíl od „slabší“ Giulie Veloce (kterou můžete mít i s dieselem) by tato s výkonem 350 koní mohla dostat agresivnější bodykit a prvky připomínající vrcholnou QV.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: