Abarth 695 Rivale: Malý vzteklý Fiat dostal design ve stylu luxusních lodí

  • Abarth 695 Rivale je upravená sportovní verze Fiatu 500

  • Inspirací zde byla italská luxusní jachta Riva 56 Rivale

  • V limitovaném počtu vznikne ještě výjimečnější provedení 695 Rivale 175 Anniversary, které oslavuje výročí společnosti Riva 

Fiat se spojil s italským výrobcem luxusních lodí Riva, který letos slaví 175 let od založení. Jako připomínka této skutečnosti vznikla speciální edice vycházející z ostré verze malé pětistovky. Vůz nese označení Abarth 695 Rivale 175 Anniversary. Vznikne 175 exemplářů v provedení kabriolet a 175 hatchbacků. Pokud by vám snad toto provedení uteklo, je zde ještě jedno řešení. Abarth nabídne i „nevýroční“ verzi 695 Rivale a v jejím kontextu tisková zpráva žádné omezení nezmiňuje.

Doporučujeme: Galerie — Podívejte se, co bylo k vidění na letošních Legendách

Inspirací pro 695 Rivale byla luxusní jachta Riva 56 Rivale. Pětistovka tak dostala stejné barvy, což znamená kombinaci modré a šedé. Obě barvy navíc rozdělují dva drobné světle modré pruhy. Interiér nabízí sedadla čalouněná modrou kůží a karbonové dekory. Ty můžete vyměnit za mahagonové dřevo. Limitované provedení 175 Anniversary přidá navíc lepší čalounění a logo vyšité na opěrky hlavy. Výbava je samozřejmě bohatá.

Doporučujeme: Fiat Argo — Prohlédněte si nové jihoamerické Punto ve velké galerii

Pohon malé italské speciality zajišťuje přeplňovaná čtrnáctistovka disponující parametry 132 kW (180 k) a 250 Nm. Vůz váží pouze 1045 kg, takže s ním umí zážehový čtyřválec pěkně zacvičit. Zrychlení z nuly na 100 km/h je vyřízené během necelých sedmi sekund, nejvíce se tento Abarth rozjede na 225 km/h. Agresivní zvuk je dílem výfuku Akrapovič, brzdy dodává Brembo a odpružení nese značku Koni.

Cenu automobilka prozatím nezveřejnila.

Abarth 695 Rivale: Malý vzteklý Fiat dostal design ve stylu luxusních lodí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: