Sedm chyb, které dělají řidiči při cestě autem do Chorvatska. Děláte je také?

 • Řidiči se často na cestu nijak zásadně nepřipravují 

 • Balení, nákupy a pořizování dálničních známek necháváme na poslední chvíli 

 • Rádi šetříme za každou cenu. Opravdu stojí 800 Kč v kontextu celé dovolené za zbytečné zdržování? 

 • Někteří sní a vypijí cokoliv, jen aby nemuseli na půl hodiny zastavit 

 • Velmi výživná je cesta tehdy, pokud vyrazíte po práci 

Někdo sice na Chorvatsko nadává a bude vám zarytě vysvětlovat, že byste měli jet už konečně někam jinam, protože tenhle stát je už ohraný, Češi na něj ale přesto nedají dopustit. Jako každý rok i letos zaručeně vyrazí k tamnímu (moc pěknému) moři obrovské množství českých motoristů. Je to totiž skoro stejné jako víkendové cesty na chatu.

Jenže pokud cestu podceníte, nemusí se vám to úplně vyplatit. Zas tak blízko tohle moře není. Dali jsme proto dohromady několik bodů, nad kterými je dobré se minimálně zamyslet. Při souhře nešťastných okolností se totiž může díky těmto chybám dovolená změnit v zážitek, na který nebudete rádi vzpomínat.

1. Příprava? Není potřeba

Do Chorvatska jedu podvacáté, všechno znám, tak co bych měl řešit? Nasednu do auta, valím směr Brno, Vídeň, Graz, Záhřeb… Hlavně abych byl u moře co nejdřív a mohl poslat nějakou super fotku na Facebook! Lidé, jejichž “přípravy” vypadají podobně, se poté často diví, že je překvapí kolona kvůli nové uzavírce a zároveň si až do příjezdu do Chorvatska nejsou zcela jisti tím, jestli na něco nezapomněli. To všechno znamená větší stres a stres na tisíc kilometrů dlouhé cestě je věc, které byste se raději měli vyhnout. Není nad to si nechat na přípravu celý den, v klidu si vše srovnat a bez zbytečných nervů odjet.

2. Nechme vše na poslední chvíli

Tohle je nectnost mnoha lidí. Každý ví, do kdy je potřeba podat daňové přiznání, ale stejně je 30. dubna na úřadech vždy narváno k prasknutí a lidé tvrdnou v dlouhých frontách. Podobné to bývá i s věcmi potřebnými k cestě na dovolenou. Máte pojištění? Máte dálniční známky? Cože? Ty nemáš platnou ani občanku?

chorvatsko_5
Zařizování nebo třeba i samotné nakládání auta vyžaduje energii. Pokud to budete dělat na poslední chvíli, bude vám pak tahle energie při řízení chybět. Nejlepší je vše připravit dopředu, auto naložit, v klidu se vyspat a ráno bez nervů vyrazit.

Pak řidiči naštvaně čekají na poslední čerpací stanici v ČR, kde chtějí pořídit dálniční známky. Nezřídka podobné shánění věcí na poslední chvíli u manželských párů vyústí pomalu v rozvod. To jsi přece měla zařídit ty! Teď se budeme muset zdržovat a k moři přijedeme pozdě. Někdy se zdá, jako kdyby řidičům hrozila pokuta za pozdní příjezd na dovolenou. Soudě podle toho, jak hrozně spěchají a jak jsou na cestě naštvaní.

3. Odjezd po práci

V zájmu co nejdelšího pobytu někteří ještě v pátek dopoledne rychle dodělávají neodkladné věci v práci, pak vezmou auto, děti, svou paní a hurá k moři. Cesta po práci je asi to nejhorší, co můžete udělat, i když si říkáte, že máte najeto obrovské množství kilometrů a že už jste takhle jeli mockrát. Nevyrážíte úplně odpočatí, proto vás určitě brzy přepadne únava. To se stává zpravidla po opadnutí adrenalinu z nakládání dětí, dohadech s manželkou, co kdo zapomněl, a po úspěšném probojování se přes D1 za Vídeň.

Doporučujeme: Škoda Octavia Combi G-TEC — Jeli jsme na CNG Z Prahy do jižního Chorvatska a zpět

Místo celkem klidné cesty ráno, kdy člověk usedne za volant odpočatý a schopný bez větších potíží řídit třeba deset hodin, budete bojovat s únavou a pojedete takříkajíc na krev. Je fajn být jeden den v práci a hned druhý den brzy ráno zásobovat sociální sítě fotkami od moře, ale minimálně řidič z toho prvního dne nemá skoro nic. Je rád, že udrží mobil s fotoaparátem v ruce.

4. Špatné načasování

I toto se opakuje každý rok. Přestože zprávy o obrovských problémech na hlavních trasách v době dopravních špiček (třeba v pátek odpoledne) vidíte a slyšíte během letních měsíců snad úplně všude, stejně se najde nemalé množství lidí, kteří přesto v tento nejméně vhodný čas k moři vyrazí. Pak se ale nemohou divit, že u chorvatských hranic stráví dlouhé hodiny, pokud náhodou nestráví dlouhé hodiny už na D1.

chorvatsko_2
Nemůžete udělat nic horšího, než vyrazit do Chorvatska po práci v pátek navečer. Kromě toho, že budete unavení už za Vídní, budete také trčet v dlouhých kolonách. Není lepší ten jeden den obětovat?

Když si vyberete nevhodný den, příliš nepomůže ani cesta takříkajíc na noc, protože kolony u chorvatských hranic (nebo třeba u rakouských tunelů) bývají v hlavních špičkách i v noci. Kromě toho cesta přes noc také není zrovna ideální, pokud nemáte řidiče na střídání. Určitě to znáte, první třetina trasy se jede v klidu, provoz je mírnější, slunce nepraží, posádka s vámi komunikuje. Pak postupně všichni usnou a kolem druhé přijde velkolepá krize. Opět. Po takovémto nočním dobrodružství jste sice u moře o něco dříve, ale moc si první den neužijete.

5. Sním a vypiju cokoliv, jen abych nemusel zastavit

Častou chybou je přeceňování svých schopností. Nejsi unaven? Ne, v pohodě, dám si energeťák, zapiju to kafem a přidám nějakou energetickou tyčinku. Budu v pohodě. Z vlastní zkušenosti víme, že tyhle věci problém nikdy nevyřeší. Krátkodobě snad pomohou, ale v podstatě jen vaší krizi odsunou dále. Obvykle stačí zavřít oči někde na odpočívadle na půl hodiny a můžete zase pokračovat. Je to mnohem efektivnější způsob boje proti únavě než energetické nápoje. Kromě toho je také výrazně levnější. Svačiny si dělejte raději lehčí, klasický řízek vás akorát uspí. Inspiraci na zdravá jídla hledejte například v letáku Albert.

6. Šetřím za každou cenu

Občas si říkáme, že Slovinsko zavedlo své sedmidenní dálniční známky naschvál a každý rok se českým řidičům směje. U nás se totiž stal z objíždění slovinské dálnice národní sport. Na internetu najdete řadu tipů, jak zaručeně ušetřit. Sice uspoříte zhruba 800 korun, ale na cestě strávíte delší dobu. Počkat! Neodjeli jste hned po práci, abyste u moře byli co nejdříve? Možná je pro vás vítězství nad Slovinskem natolik důležité, že se vám to vyplatí. Z vlastní zkušenosti ale víme, že není větší otrava, než zhruba v polovině dlouhé trasy sjet z dálnice, táhnout se po okreskách a v obcích sledovat kdejaké roští, jestli tam zrovna někdo nesedí s radarem.

zn
Objíždění slovinské dálnice je v ČR pomalu národní sport. Jste si jistí, že plácání se po okreskách za úsporu 900 Kč v kontextu celé dovolené stojí?
chorvatsko_4
Místo kávy a energetických nápojů je lepší na půl hodiny zastavit a zavřít oči. Je to totiž mnohem efektivnější.

Tahle úspora se rozhodně nevyplatí. Vždyť v celkovém rozpočtu běžné dovolené je 900 Kč zcela zanedbatelných. Samozřejmě jinak tomu může být tehdy, pokud chcete objet frekventované hraniční přechody nebo vás zkrátka jízda po dálnicích nebaví. Obecně jsou ale dálnice rychlejší, pohodlnější, méně únavné a především bezpečnější, a to včetně té krátké slovinské (pokud nejedete na Istrii).

Úplný extrém je pak třeba cesta přes Maďarsko. Aby lidé ušetřili, ani v v této zemi samozřejmě nepojedou po dálnici. Nebo to vezmou po staré silnici kolem Plitvických jezer a opět ušetří za drahou dálnici. Ne, takovéto šetření opravdu není výhodnější.

7. Co budeme dělat, když…

Víte, kde máte reflexní vesty a kolik jich vůbec v autě má podle jakých předpisů být? A víte, co budete dělat, když se vám kdesi pod Karlovacem rozsype motor? A víte, jak postupovat v případě nehody? Ani tyto informace mnozí neznají, přestože v Chorvatsku už tolikrát byli. Tím se ale dostáváme na začátek, protože toto souvisí s důkladnou přípravou, kterou by nikdo neměl zanedbat.

Tak šťastnou cestu a pokud to bude potřeba, pevné nervy.

chorvatsko_7

Sedm chyb, které dělají řidiči při cestě autem do Chorvatska. Děláte je také?
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (69.99%) 1384 hlas/ů
Sdílejte

133 KOMENTÁŘE

 1. S tím Maďarskem bych to mírnil. Jel jsem tak loni (dálniční známky jsem si koupil, i na Slovensko a to jsem najel na Slovensko v Břeclavi) a byla to pohodová cesta. Sice kolem celého Balatonu mlha, ale jelo se dobře. Přes Rakousko jezdí většina a taky to pak tak vypadá.
  Vyjížděl jsem o půlnoci – a tady souhlasím s autorem. Přišla krize (byl jsem sám řidič), kdy jsem v Maďarsku zastavil na půl hoďky. Pak jsem doufal, že se pojede za světla už lépe – ale přišla zmíněná mlha. Pak jsem zastavoval klidně i co 45-60 minut, protože jsem byl fakt vyřízený. Cestou tam tak kolem 10 zastávek, cestou zpátky (vyspaný a ve dne) asi jen 4 a to ani ne z únavy, ale na protáhnutí.

  • naprosto souhlasím,přes Maďarsko jezdím léta a cesta je naprosto pohodová,dálnici mají velmi dobrou,známka se dá koupit na netu,takže bez stresu.Jediné mínus je,že tuto cestu už objevilo více řidičů a začíná být taky frekventovaná-ještě před třemi lety od Balatonu dál dálnice téměř bez aut a na maďarsko-chorvatském přechodu skoro nikdo,loni už menší kolona.

 2. Pochybuji že tento pisálek někdy ve Slovinsku sjel z dálnice na ty okrsky.
  Já je používám pokaždé a dost často jsem přes Slovinsko rychlejší než ty na ucpané dálnici.
  Po volné dálnici je projetí Slovinska na cca 30min a po okrskách na 45min. Tak ať se na mě nikdo
  nezlobí, ale vydělat- ušetřit 900,-kč za 15minut je dobrej kšeft.
  p.s. pro znalé na kraji Lenartu vynikající pizerije za dobré ceny stojí za zastavení.

   • To není o lakotě, ale o principu. Když se tě někdo snaží natáhnout třeba v obchodě, taky tam nebudeš nakupovat. Z mých mnoha cest za potápěním, jsem zažil dálnici v jednolité koloně, řazení jedna dva. To jsem proklínal dálniční známku. A naopak silnici, kdy to bylo mnohem rychlejší než po dálnici. Prostě bych ty objížďky neodsuzoval. Obzvláště teď, kdy se dostavuje poslední úsek dálnice. Neexistuje jeden názor. Někdy to vyjde, jindy ne. Ale v článku to je tak, jako že jsem debil, když objíždím dálnici.

   • Říká ten kterej netrefí nebo tam nikdy nebyl. Co mám ze 40km dálnice a 30 km polňačky za 2×15€? Raději dobrá večeře, než trapné kousek dálnice. Nehledě na to, že ne každej jede na dovolenou jak na termínovanou vykládku. Dovolená nezačíná na pláži ale usednutím za volant.

    • To je ale kravina… Tys tam asi nikdy nejel, viď?!
     Od Šentilju (Spiefeldu) do Zaklu je to cca 55 km po dálnici. Následuje cca “polňačka” o délce 7 km na hranice a dálnici Chorvatska 🙂
     A k cenám: 2×15 EUR 7 dnů (za jednu to nestihneš)
     1 x 30 EUR měsíc (v pohodě…)
     30,- EUR ušetřených na auto (většinou 4 osoby v autě) = 7,50 EUR/osoba a pobyt (podle délky, předpoklad 7 dnů) cca = 1,- EUR/osoba/den
     To mi hjo teda vyndej, to za tu polňačku délky cca 65 km fakt stojí! :-)) Jedno jsem podlehl kamarádce, která s námi jela v autě, chtěl hrozně šetřit, a výsledek máš vypočítaný … 🙁

     • Jestli jsi jel polňačkou ses místo podlehavani přítelkyni měl věnovat lepšímu nastavení navigace, všichni normální lidi tam jezdí po okreskách a ne polnackach.
      Na osobu a den to může rozpocitavat tak maximálně hokynář, cloveka co veze svoji rodinu to nezajímá, cena je za 30min jízdy v jednu stranu a to samé naopak, takže 30e za hodinu jízdy.

     • Ty jseš chudáček s těma počtama. Od 16′ Jezdím přes Ormož nebo Zavrč protože už zkratka díky dostavbě dálnice ztratila význam. Takový idioty co všechno znají miluju. Jak dlouho tam jezdíš? 2 roky? Jinak to bylo asi o 15 min. delší. Jedinej kdo tam nikdy nejel je pisálek tohoto žvástu. Jediný v čem má pravdu je pátek-sobota, katastrofický termín.
      Jinak podle toho viď jseš takovej ten malej zakomplexovanej cajzlík – účastník zájezdu, hrr k moři tam se na stopkách grilovat a hrr domů. Mě zajímají i jiné věci a je nás určitě víc než ubožáků letících s vyplazeným jazykem k moři a blábolící tady nesmysly.
      Vůbec nejde o peníze ale o princip (což pochybuju, že takovej myslitel jako ty pochopí) raději si za ty prachy dám večeři u moře než je projebat za půl hodiny (tehdy) nedostavěné dálnice. Ty taky dáš za něco nesmyslnou částku a rozpočítáš si to na rok a usoudíš, že je to vlastně dobrá cena? Asi jo, jseš taková ta ovečka, které natlučou do hlavy, že přece 4 litry měsíčně za auto je v poho. Že ho 2x přeplatíš ti nedojde. Stejně jak u Škodovky jsou stará auta zajetá ne ojetá. Vyndej si ho sám nebo řekni nějaké známé buzně – příteli 😀

  • podle mne dostávají všimné ze Slovinska, je to již druhý podobný článek o nesmyslném objíždění..Objížka dálnice je super,nejenom, že dálnice je vždy ucpaná, ale člověk sjede z dálnice a na chvilku si odpočine od monotonní jízdy po dálnici a o překrásné krajině ani nemluvě..a určitě není problém s mužíky s radarem za keříky 🙂 Přeji krásný den Kantorik

  • Ahoj, souhlasím. Jezdím to každý rok 2x před a po sezóně, dálnici objíždím pokaždé. Těch 30 minut je sakra drahé. Objedu to kolem Lenartu jak už tady padlo a víc mi vadí po napojení se zpět ta stavba dálnice směrem k chorvatské hranici. To bych… no nechci být sprostý. Jo a jezdím až dolů do Černé Hory a ty Plitvičky jedu raději než dálnici….

   • Na víc vaše fantazie nestačí? Pobaltské zemičky, cesta podél Rýna, Andalúzie, Costa del Azahar, Gargano, Elba, Toskánsko, Koper nebo Izola… Takových krásných míst. Žrát podřadné all inclusive blafy spolu se stádem hlučných a zpocených Rusáků? Fakt ne.

    • Zdá se, že jste nikdy nebyl v opravdu solidním hotelu s all inclusive. protože jinak byste takovou koninu nenapsal. Jo, když někdo nečte recenze a jede do vybydlené pastoušky cpát se děsnými blafy jen proto, že to AI je faaakt za super cenu, je to jeho problém. Jinak ale souhlas, je v Evropě hafo nádherných míst a pokud nechcete trčet 2 týdny na jednom místě, je ideální jet autem. Jinak samozřejmě jedině letecky a auto si půjčit v cílové destinaci. Co mi pomůže odpočinek, když se zpáteční cestou zase unavím…

  • Nic proti Chorvtsku, taky jsem tam byl už párkrát. Přece jen je to taková ta česká klasika. Ale dávám přednost severským zemím a když už chci za teplem tak jezdím do Itálie, ale to jen proto, že tam bydlí brácha a tak si občas udělám výlet za ním. Z cesty mám někdy obavy, přece jen je docela štreka, žije až u Neapole, ale když si člověk dává bacha a nesnaží se honit za každou cenu, tak se to dá. Když se mi zdá, že jsem unavený tak si klidně dám pauzu a zdřímnu si někde na odpočívadle. Někdy se bohužel stane nehoda i když si dáváte pozor, pak je důležité se zachovat správně http://www.autopujcovna-cb.cz/vite-jak-postupovat-pri-dopravni-nehode-v-zahranici/

 3. S článkem nezbývá než souhlasit, akorát nevím, co to je energetický nápoj a energetická tyčinka…

  Ale vážně – píšu to opakovaně, nerozumím filozofii rodin, které jedou hrrrr co možná nejrychleji a třeba i přes noc k moři, pak se tam na týden naplácnou k vodě, a pak zase hrrrr, zase je doma čekají pracovní povinnosti. Na takové dovolené jsem třetí den otrávený a znuděný. Především ale ti páteční a sobotní jezdci se nevyhnout oněm zmíněným kolonám. To fakt nejde vyjet až v neděli brzy ráno? A od moře se vracet v pondělí? To je ideální režim, který bratr s rodinou praktikuje dvacet let.

  • Nevím co je divného jet na noc?My tak jezdíme pořád,sice teda do Itálie a vždy na 14 dní,ale v pohodě 1500 i 2000 km na noc je to nejideálnější…..

  • jestli jet přes noc nebo přes den je spíš o jednotlivcích, každý má nejsilnější dobu v jiný čas…neměl jsem strach vyjet do Chorvatska třeba až v 10 dopoledne…důležitější je spíš den kdy se jede…pátek a sobota jsou nejhorší dny na odjezd

 4. A když jedu na na 10 dní tak tu holoupou známku musím zaplatit 2x takže ty cca 2 hodiny zdržení (hodina tam hodina zpět) se mi vyplatí nedělám totiž za 900 na hodinu

  • Ono nemusíte jezdit ani na 10 dní. Jste-li 10 dní u moře, tak musíte koupit 2x i tu rakouskou. Ale ta vychcanost Slovinců je v tom, že když jedete jen na jeden blbý týden třeba sobota – sobota, tak to už je 8 dní a musíte koupit dvě – tj. 30 € (v porovnání s Rakouskem máte za stejné peníze známku na ten “8 denní” týden ve Slovinsku a měsíc v Rakousku) Já tedy jezdím na Istrii, tak jim tu dálnici alespoň trochu “ojezdím”, ale určitě bych jim neplatil skoro litr za oněch 20 km při cestě na jih!

    • Jojo – taky jsem to tak praktikoval s tou Slovinskou. Bylo to výhodné. Ne však pro kolegu z práce…. Zjistěte si dobře, co riskujete, pokud natrefíte na detailní kontrolu známek, kterou čas od času nám čecháčkům dělají….

   • I na tu Istrii se to dá vzít přes Itálii a tech posledních 16 km vezmu po souběžné silnici až do Koperu.

 5. ad 2) na finančních úřadech bývá narváno 31. března, 30. dubna už je tam klid, protože přiznání k dani z příjmu, jak ví snad každý, se podává do 31. 3. každého následujícího roku

  • A jak kazdy (krome vas a abbefaria) vi, tak po 31.3. Vam neuriznou koule, ale umozni jeste celej mesic beztrestne podat danove priznani.

   • Tak priznani se podava do 1.4. a beztrestne (bez sankce) lze podat do 5 pracovnich dnu… to ví každý mimo autora a zde diskutujících…

 6. Maďarsku není špatného zejména pro cestu z Moravy. Cesta podle nás tr.1
  Trochu vadilo Velké množství kruhových objezdu a hlavně cesta přes obce. Kolem Balatonu zásadě nejen. Od hranic na Sombathely a dál na Slovinsko maďarské hranice. Mírný přes Slovinsko a v Chorvatsku mužetě najet na dálnici nebo ne a dojedete do Zagrebu. Někdy v době zácpy na dálnici (Chovatsko – slovinsko) se to vyplatí….

 7. No nevím…. V Chorvatsku jsem byl vloni poprvé(vždy jsem to striktně odmítal). Při tankování jsem byl upozorněn, že jsem zvolil tu nejhorší variantu- v pátek na noc, zácpy kolem Vídně, snaha vyhnout se Slovinské dálnici. Trasa připravená, dva řidiči, sám jsem pouze navigoval(jen mapy :-D). Cesta proběhla v naprostém pořádku(přes Lenart za námi jela kolona 20 aut, zřejmě si mysleli, že známe….), avizované zácpy(tv NOVA!!!!) se nekonaly, chorvatská mýta jsem platil kartou(keš stály v koloně).
  Shrnutí: Cesta naprosto v pohodě, přesto dovolená v Chorvatsku žádný zázrak není, ale to už je o něčem jiném…
  Přeji všem šťastnou cestu. Tomáš

 8. Tak slovinska dalnice je dnes hrozne easy objet, staci pred prechodem v navigaci kliknout na vyhnout placene a je to, zadnej stres a tech par minut za usetrenej litr stoji! Mel by to udelat kazdej at se slovinci chytnou za nos dementi!!!

 9. S tým Slovinskom je pekná volovina. Pred pár rokmi som to absolvoval a tá cesta je úplne v pohode, zvlášť s navigáciou. A tých áut po tejto ceste jazdí aj v noci pomerne dosť – a určite to nie sú len Česi. Vidieť hodne Nemcov, Holanďanov a dokonca aj s karavanmi.
  Ja som si to stopol, o koľko je to dlhšie ako po diaľnici. Jedna cesta o pol hodiny. A nie je veľa ľudí u nás , čo zarobia 15 € v čistom za pol hodiny.
  Jediné, na čo si treba dávať pozor (aspoň to platilo pred pár rokmi) je zlé značenie tejto trasy. Slovinci asi schválne chcú, aby sa motoristi necítili moc komfortne a pri troche neopatrnosti odbočili na diaľnicu.
  Ale tomu sa dá vyhnúť veľmi jednoducho – pozorne si ešte doma naštudovať mapy, teraz už aj Google Earth /Země/ a napísať si na papier poradie obcí a čísla ciest a odbočky, cez ktoré povedie trasa. A to v jednom aj druhom smere.
  Mimochodom za tých 900 korún si v Chorvátsku rodina môže dopriať slušnú večeru. ja pri tom nie som človek, ktorý by obracal každú korunu či skôr dinár 5 krát, kým ho minie…
  Dá sa na celý ten problém so slovinskými značkami pozrieť aj z iného uhlu pohľadu. Slovinské úrady sú v tomto prípade vydierači. Keby po cestách prvej triedy jazdilo veľmi veľa dovolenkárov, tak by museli zmeniť cenovú politiku – nemôžu zakázať cudzincom používať cesty prvej triedy. Ale keď si takmer všetci povedia – tisícka hore-dolu ma nezaujíma, tak Slovinci turistov zodierajú z kože v pohode ďalej.

 10. No já platím za jednu cestu Slovinskem 30€, objížďka po okresce je delší o 30 minut, vydělat 1€ za minutu méně k zahození, navíc je tam dost míst na vyvenčení dětí a protahnutí

 11. To jsou rady naprosto o ničem, ten pisálek tam snad nikdy ani nebyl. Z těch sedmi bodů já rok co rok dodržuji pět už asi patnáct let a vždy naprosto v pohodě. Jedu v pátek po práci, na noc, rakouskou dál. známku kupuji až v Rakousku (proč platit českým vyčůránkům jejich předražené?), kupovat slovinskou dál. známku na těch jejich pár kilometrů hraničí s finanční negramotností. Pak s dovolím ten luxus, že se v Chorvatsku po půlnoci pár hodin prospím a dojedu před polednem, odpočatý, po staré silnici.
  Všem krásnou dovolenou i bez podobných rad. 🙂

  • Pisálek pár dobrých postřehů napsal. Spíš by jste se měl zamyslet nad tím, jestli jedete na dovolenou odpočívat a užívat si, nebo šetřit…

 12. S článkem vesměs souhlas i když je trochu nadnesen. Co se týče věčného téma kolem slovinské dálnice tak patřím k jejím objížděčů 🙂 ne, že by pro mě 900 Kč na rodinném rozpočtu dovolené představovalo nějaký problém (jak se snaží autor článku vysvětlit) ale už prostě z principu drzosti a arogance této nejdražší dálnice v Evropě. Loni kamaráda zkásli slovinští cajti hned na prvním odpočívadle této dálnice za cedulí označující její placený úsek. Dálniční známku měl, vylepenou. Důvod byl, že mu na pumpě zapomněla obsluha procvaknout měsíc. Pokuta 500 éček a s policajtama domluva nulová. Karty neberou, měl kliku, že měl domluven pobyt v HR v EUR. Skoro by člověk řekl, že pumpař dohazuje rita cajtům :-)) takže těm co jezdí po dálnici bacha na to…

 13. Pánové četl jsem všechny vaše komentáře.Do Chorvatska jezdím jako na chalupu i třikrát ročně dokonce mne vymalovali i za ty léta pokoj barvou jakou jsem chtěl ,kde spím už několik let.
  A je mne Vás upřimně líto – dálnice.Slovinské untr zkratky.dálniční známky,nebezpečná policie Slovinská i Rakouská k naší blbosti ,kde je levný benzín.podělaný motor,eura – dost – málo ,jízda po práci.na noc,přes den,únava,nasranost,podělaná dovolená ,už tam nikdy nepojedu ty krávo blbá a s parchantama už vůbec.
  Pánové upřimně.
  NA TAKOVOUHLE DOVOLENOU BYCH SE ANI NEVYSRAL VČETNĚ PŘÍPRAV ,ALE TO JE KAŽDÉHO VĚC.
  MOJE RODINA JEZDÍ PRAVIDELNOU LINKOU Č.Ř – CHR UŽ KOLIK LET.
  TAK VÁM VŠEM PŘEJI PŘÍJEMNOU DOVOLENO,HEZKÉ PLÁCÁNÍ PO EVROPĚ A BRZKÝ KOLAPS . . . .

 14. Objezd Slovinské dálnice je aspoň pro mě příjemné zpestření po monotónní jízdě po dálnici. Člověk se probere. Od hranice po hranici Slovinsko přesně 60 minut. A to i se zastávkou ,,močící” v kukuřici. Pohoda.
  Jezdím na noc, pod Makarskou.1260 Km. Dělám na směny a tak jsem na noční zvyklej. Vyjíždím v 16 hodin ve čtvrtek. Po 14 hodinách jízdy i s přestávkama jsem ráno tam. A v 9 hodin už spím na pláži.

  • Kudy to objíždíš? Nejde o 15 éček ale o princip že nepropojují s Chorvatskem a není známka na 10 dnů. SLO jsou hajzli.

   • tak kup tu 30dení a po navratu ji ještě za pulku prodáš a máš klid (450) a do 2 dnu je vždi prodaná.

 15. Souhlasím s článkem,kromě Slovinska a to že je bezpečnější dálnice,stačí se kouknout na D1.Dojíždím denně do Prahy po D8 a tolik času jsem na okreskách nikdy nepromrhal.Jinak ve Slovinsku přespáváme v Ptuji za 1100 kč,tak se za cenu té jejich známky aspoň vyspím.A konec dálnice před Chorvatskem stejně vyžereme všichni.Přeji krásnou dovolenou.

 16. Autor článku zjevně nemá žádnou zkušenost s malými dětmi. Jediný způsob jak si zachovat duševní zdraví, když pominu nepřijatelnou možnost děti nadopovat prášky, na delší cestě (nejen do Chorvatska) je jet v noci, když spí. Za to mi stojí i ten další, pro autora “ztracený”den, kdy se v klidu prospím na pláži.
  Pro chytráky co mi budou radit abych “nešetřil” a letěl letadlem, tak to je sice fajn, ale jezdím na místo na Pagu vzdálené 3,5 hodiny cesty ze Splitu, tedy s cestou tady na letiště + odbavením + letem + čekáním na kufry + vyřízení půjčení auta = minimálně 9 hodin, úspora času 0, únava z letadla horší, protože při své výšce nad 185 se do dobytčáku nevejdu a business tam není.

  Slovinskou objížďku jsem také párkrát jel a to “zdržení” cca 15min za 900 mi smysl dává a naopak je to pro mě vítaná změna od monotónnosti dálnice, jen až otevřou další úsek od Ptuj k hranici (a zpoplatní ho), pak už to taková výhoda asi nebude, protože by to znamenalo jet na jiný přechod do hor.

  Na Chorvatské dálnice jsem si koupil jejich krabičku ENC a na první úsek jejich kartu = sleva na dálnici cca 21% ale hlavně průjezd mýtem bez zastavení …

 17. Jezdíme do Dalmácie, cesta tam nám trvá cca 3 dny, zpátky jakbysmet. Pokaždé s přespáním v nějakém hezkém hotelu, s výlety po okolí, zastávkou na zajímavém místě. Zajížďky, jestli se těm objevným cestám dá takto říkat, jsou cílené, někdy 100, jindy 300 km. Díky tomu za ta léta známe v Maďarsku, Rakousku, Slovinsku, Chorvatsku, Itálii i v Bosně kdejaký krásný, pro ostatní dovolenkáře opomenutý, kout. Ochutnáme dobré jídlo, víno, vylezeme kdejaký kopec, prozkoumáme kdejakou jeskyni, prostě si užíváme. Někdo se válí 14 dní u moře, nám stačí těch osm a zbytek si rozložíme do poznávací cesty. O únavě z cestování ak nemůže být ani řeč…

  • Taky jsme to tak dřív jezdili…super.
   Bohužel s dětmi je to nyní už jíná dovča , ideálně raději 700 km do Itálie , Lido di Jesolo či Caorle.
   Odjezd z Brna v 8 ráno , po 15 hod jsme u moře 🙂
   A italské ceny nyní stejné nebo lepší než na balkáně v Chorvatsku.
   Navíc děti milují písek , ty šutry jsou dobré jen pro potápění.

   • No tak jsem si dal do Googlu “Lido di Jesolo”, v naději, že to nebudou typické Italské pláže, ale smůla. Tohle je hrůza, to nee, miliarda plážových lehátek na 10km dlouhé pláži? To naše děti nedávaj, jednou a stačilo. To už raději do HR, dolů pod Makarskou, kde jsou maličké oblázky dohromady s pískem, tam jsou děti ve svém živlu.

     • Správně, když Itálie, tak jedině dolů a to už se prodraží. A mimochodem co je v Itálii levné? Palivo je nejdražší v okolí a slušné jídlo taky není levné. Asi jsme už staří, raději procestuji Balkán (pravda děti už mám velké) kde se dobře najím relativně za pár kaček, k vidění je tam toho víc než v Talošce když pominu komerčně profláknuté a předražené destinace a jsem v klidu.
      A jak psal kdosi výš – létat letadlem do 2 hodin letu je nesmysl a dnes si ještě nejste jiti jetli vás “odvezou” zpět.

  • Jezdíme taky tak, od loňska jsme to protáhli až do Albánie ale jezdili jsme i na druhou stranu Švýcarsko, Francie, Španělsko a bomba

 18. Přes Maďary jezdím pravidelně a cesta je pohodová,dálnici mají pěknou (ikdyž v porovnání s tou naší mají lepší i okresky),známka relativně levná a dá se koupit na netu stejně jako od loňska i slovenská.Takže proč bych se mlátila v kolonách v Rakousku a Slovinsku,těch pár kilometrů na víc za tu pohodovou cestu stojí.

 19. Nechápu, jak může EU tolerovat to, že Slovinci ÚMYSLNĚ NEPROPOJUJÍ svoje dálnice s chorvatskými. Toto bych sankcionoval. Ostatně nepropojení českomoravské D1 s Rakouskem je podobný zločin.

  • Rakušáci už míří dálnicí k Poysdorfu na Mikulov..
   Do roka tam budou..
   Tragedie je , že kolem Mikulova není ani ten blbý obchvat !

 20. Osobně jezdím celou dálniční trasu přes Slovinko a nesjíždím na Záhřeb (využiji známku a neplatím tak dálnice Chorvatům). Je to jen o pár km delší, ale časově to je otázka třeba půl hodiny. Spíš mám na cestách obavu, aby mi auto nekleklo. Máte někdo zkušenosti s asistenční službou v zahraniční pro případ odtahu či poruchy? Pokud to vychází opravdu na pět korun – http://www.kalkulackaruceni.cz/cestovni-pojisteni-auta-do-zahranici/ tak by se to vyplatilo. Ptal jsem se u pojišťovny a tam odtah jen organizují, což je šílený, protože jejich kilometráž by vyšla na nějakých 15-20 tisíc, dle místa odtahu z Chorvatska. Minulý rok byly deště a jel jsem s klimatizací a po 200 km jsem cítil z ventilátorů plast. Bylo potřeab zastavit a pak vše OK. Auto dostalo asi zahulit :))

 21. Tak já tedy jezdil obě trasy jak “ušetřit” přes Lenart , tak “zchudnout” a zaplatit dálnici 15E 🙂 Nevím co je kde ucpané ale slovinská dánice tedy ne, alespoň mě se to ještě nestalo. Určitě to není rozdíl jen 15 minut jak tady kdosi psal, nesmysl. při objížďkách Mureck Lenart Ptuj to je určitě půl hodiny i více -( o pohodlí cesty se vůbec nebavím) , zvlášť pokud na tom objížděcím tankodromu natrefím na kolony šetřících čechů. Jediné co je problém je fronta na přechodech SLO/HR.Opravdu nevím kdo MUSÍ šetřit oněch 15E (nebo 2x 15E) na rozpočtu celé dovolené. Nechci nikomu sahat do svědomí, jak ale potom vypadá zbytek Vaší dovolené, koupíte dětem nebo sobě něco z místních výborných jídel nebo taky koukáte kde co nejvíc ušetřit a pak si lebedit jak ta “dovolená” byla levná … Pokud tam chci jet a chci si tu dovču užít tak si vezmu něco navíc a užít si to. Taky mám dvě děti, normální plat a nikdy toho nelituji že dám za večeři pro rodinu třeba 500 kun. Život máte jen jen ….

  • Jj date na dovolenou za veceri 500kun a detem davate k svacine junior, takovych zname pak nema byt Cesko popelnici Evropy

 22. To: Josef
  Nevím nějak jsem vás příspěvek nepochopil a nepodsouvejte mi vaše návyky nejsem pastikar . Opravdu junior nejíme. Běžná týdenní utrata za 2+2 je kolem 4000 kun. To zase není na rodinu tolik.

  • Já jo, tvoje srovnání je jak si koupit večeři za 500 a mít v ceně zkažený nápoj. Tím myslím pár km po dálnici, zbytek polňačka. Jestli vyhazuješ peníze za takovýto služby, tak jsi asi finančně negramotnej. Až bude dálnice vcelku, tak už to půjde ale stejně budu jezdit na Varaždin, kde v Ormoži ani noha a ještě vidím přes den krásnou přírodu a ne jen svodidla.

 23. Nechápu, že někdo má problém odřídit do Chorvatska…Když nejsou kolony, jezdím na noc a na jeden zátah jsem tam za cca 8 hodin. Jezdím s autobusem a oproti kterékoliv JEDNÉ směně na lince, je přejezd do Chorvatska brnkačka…Navíc na busu mě čeká další den totéž, tady už jen leháro 🙂

 24. Ano, taky to mám jako národní sport, ale já Slovinsko neobjíždím, nýbrž projíždím, bez nálepky. Udělal jsem si z toho adrenalinový národní sport 😀 V případě zastavení policejní hlídkou jsem připraven okamžitě uhradit pokutu. Zatím se to nestalo 😀

 25. Tak z Jižní Moravy vyjíždím zásadně předposlední týden v červnu ve středu v 19 hodin po odpoledním 4 hodinovém spánku a beru to do Bratislavu po D2 tam hned mimo dálnici na Rakousko přes Frauenkirchen, v Maďarsku přes Fertod, Szombathely a po zrekonstruované 86 na Redics, kde doplním nádrž a jsem ve Slovinsku, než se rozkoukám tak v Lendavě budím na hranici kolem 01 v noci celníka a po 7 hodinách od vyjetí najíždím u Sv. Heleny na dálnici. Cesta mimo dálnici daleko zajímavější a za volantem se tak nenudím. Půlhodinové přestávky dělám cca po 2 hodinách a kolem 07 hodiny ráno jsem v pohodě a fit ve Vodici (řídím sám). A poplatky? Měsíční Slovenská 14€ + 158 Kun x 2. Vracím se tak, že v sobotu ráno přejedu na pláž někam naproti Pagu a pod stromy střídavě spím a koupu se a ve 20h vyrážím přes Maslenici stejnou cestou zpět. Naprosto v pohodě, téměř bez povozu, V Maďarsku je to po dálnici delší, takže po okreskách časově shodné.

 26. Tie ich vignette check zpomalenia sú znakom Slovinskej idiocie. A potom sa čudujú, že majú ucpané diaľnice, keď tie 2 pruhy v jednom bode zpomalia na 60 km/h. Slovinskú známku som kupoval prvý a posledný krát.

 27. Jezdíme 20 let po Evropě jen autem a protože nebylo moc kaček tak jsme jezdili mimo dálnice, tak jsme si zvykli že už si to jinak neumím představit, ale dneska už to není kvůli penězům ale je to součástí dovolené kdy v každé zemi nebo po určitých kilometrech přespíme a máme dovolenou plnou úžasných zážitků a těch zmiňovaných fotek,a nových přátel, dovolená couravá i pobytová.Ovšem již zmiňované maďarsko raději po dálnici, za mě je to nezáživná zdlouhavá placka.

  • Souhlasím. Před čtvrt stoletím (to to letí!) jsme poprvé vyrazili autem do Španělska a, samozřejmě, při tehdejších cenách deviz, cesta po dálnici byla nemyslitelná. No a přišli jsme na to, že je to ta nejlepší varianta. A vzhledem k tomu, že za to čtvrt století už máme evropské cesty “prokouknuté”, tak dnes ty cesty kombinujeme – tam, kde je to po dálnici výrazně pohodlnější a rychlejší (např. cestu Španělskem na jih) jedeme po dálnici, jinde (např. ve Francii) si užíváme toulání.. Vždy říkáme, že dovolená začíná překročením německo-francouzských hranic.
   Takže takto se touláme Evropou, pokaždé jinam, ale nezapomínáme k tomu přidat i to Chorvatsko, kam říkáme, že jedeme “na chatu”, protože naopak tam celou tu dobu jezdíme na jedno jediné místo na Istrii. A tak alespoň těm Slovincům ty dálnice za ty prachy trochu ojezdíme 🙂

 28. Miluji cestovani po Evrope, koupil jsem si male letadlo pro dva (v cene drazsiho auta — nikoliv ultraligt), cepuji natural 95. Dalnicni znamky neresim, litam rovne a zadne kolony. Proste sednu jako do auta a letim. Cesta do Chorvatska mi trva necele 3 hodiny a bud si tam pujcim auto, nebo me na letisti pocka nekdo z penzionu, vse na pohodu a bez stresu. Benzinu spotrebuji min nez v aute, celkove naklady jsou asi 2x drazsi nez auto, ale kdyz je to zaroven konicek, tak proc ne 🙂 Tak jen takova inspirace pro dobrodruhy, jako jsem ja 😀

  • Jo a papíry na letadlo, povolení cesty zvlášť v dnešní době terorismu a placení hangáru…. Je to jak mít jachtu. Paráda ale finančně mimo možnosti většiny.. Ať to litá a nic nepodceňujte.

   • Zas tak financne narocne to neni a jak vidim pribyvajici male letadla na letistich po Evrope, tak je to na spadnuti a bude to obrovsky boom. Jen kouknete nahoru, kolik je tam volneho prostoru. A povolovani (restrikce vzhledem k terorismu) u malych letadel … zadne. Jachta neni srovnatelne meritko, to je cista zabava pro nas suchozemce v CR, letadlo naopak muzete vyuzit temer kazdy den pro pohodlne a rychle presuny.

 29. 900 Kč za slovinskou dálnici? Za týdenní dovolenou je to 60 Euro a to je jaksi vice. Jinak s ostatním v podstatě souhlasim

 30. Já osobně myslím, že největší chyba je podcenit přípravu. Prakticky to nejhorší co se může stát je, že se auto na cestě rozbije. Já třeba před cestou vždycky zajedou na běžnou kontrolu do: http://www.autoindividual.cz/bezne-servisni-prace a mám pak jistotu, že dojedu. Podle mě to o přípravě je, kdo by chtěl na cestě řešit nějaké opravy…

 31. Autor článku nezná slovinskou dálnici ani z minima a stejně tak její objezd. Za 900 rozhodně ta dálnice nestojí a časový posun je max 15 min. Zažil jsem i ucpanou dálnici a ta stála zatím co okresky jely.

 32. Sezona-sobota-objíždím SLO dálnici napojuji se na jejím konci do řady popojíždějících vozidel, šetřím 15€ a čas…………….klasika.Chladím nadšení těch co sní o dostavbě celé dálnice,i poté co buce k přechodu Macelj dotažena dálnice, fronty budou stále, s tím rozdílem že v té frontě budete rychleji a to do doby než bude HR v schengenu.Proto mám Slo dálnici a přechod Macelj v trenkách,dálnici objedu a volím Cvetlin.To co tu prezentuje autor článku, který ani nezná ceník SLO kuponů, to je síla…………

 33. když jsem k tomu slanýmu rybníku ještě mezi ty Cz a Sk socky jezdil, vždy jsem jel se známkou přes Slovinsko a nemusel se motat bokem jako ti usmolení šetřílkové. Dnes na dovolenou raději letím a mám o dva dny víc a klid.

 34. S tím článkem ve většině souhlasím, jen s tím “šetřením” po okrskách místo po dálnici ne.
  Poprvé jsem byl v Chorvatsku (tehdy v Jugoslávii) v r. 1987 a jeli jsme přes Maďarsko celkem 2 dny s přespáním před Zagrebem v nějaké vesnici pod stanem (ráno jsme s hrůzou zjistili že na ploše fotbalového stadionu).
  Od té doby jsem tak jel už 12x, ale již přes Rakousko po dálnici, jen 2x jsem využil dálnici v HR od hranic SLO do Karlovace a pak jel po staré cestě (Plitvice ….). Po zavedení té 15 Eur známky jsem už po HR dálnici nejel. V posledních letech přespáváme ve SLO a brzy ráno (kolem 3 hod., tak jako z Čech) vyrážíme a přejíždíme do HR v Metlice, v tu dobu je to zcela prázdná celnice a našince tam tak často nevidí.
  Takže SLO projíždíme celé po okreskách, rovněž tak HR. Jak už v komentářích někdo napsal, dálnice mi nic neříká, nechci polykat kilometry a nic okolo nevidět, raději si cestu užiju, něco uvidím, dám si čas na cestu dva dny (jezdíme na Pelješač). Mám s domácími v HR domluven začátek pobytu od pondělka, takže vyjíždíme ráno v neděli (3.00) a celá cesta se nám vejde do 2 týdnů (zpět zůstáváme den či dva v SLO). Rovněž v tu dobu naší jízdy není nikde žádná tlačenice, Rakousko projedeme s jednou či dvěma zastávkami a ve SLO až nijak nespěcháme, takže cca 750 km první den ujedeme klidně i za 12 hodin a někdy i za víc.

 35. Naložit večer auto na sídlišťovém parkingu, pod dohledem “stovek” očí, ráno přijít odpočatej na parking a auto prázdné…Kdo by to čekal, že žijem v pojeb…m Česku…
  Zkušenost známého…

 36. Za mě je ideální cesta přes noc. Sobotu v čechách prospat a večer kolem 7 vyrazit. Silnice jsou většinou prázdné a díky volnému dni je člověk odpočatý. Ale šlofík Chorvatském odpočívadle to jistí. Přece jenom rána jsi krizová a proč zbytečně riskovat.

 37. Chce snad někdo do Chorvatska??? To jste tupé stádo ovcí, které nezná jinou destinaci. Za sebe Chorvatsko nebrat.

 38. ja som tiež jazdil do chorvatska a už nejazdím. Vysoká spotřeba áuta, tiež dialničné poplatky v chorvasku sú vysoké. Hovorím, že lepšie je jazdit autobusom. je to lacnejsie a rýchlejšie. chorvati sů šajdiari, slovinci taktiež. radši do košic, Michalovce, lepšie… kto chce riskovať pokuty ať irskuje, ja nie som taký. u nás je lepšie

  • Přízemní Slováček…. Autobusem to rozhodně není rychlejší, jen levnější a nepohodlnější. Podle tebe jsou všichni zloději jen u vás hutorící košičiania sú super. I na Slovensku je pěkně ale tak draho, že na lyže se mě vyplatí jet do Alp než do Tater.

 39. Chorvatsko jezdim každý rok s dětmi a zásadně na noc, vyjíždím ve čtvrtek cca v 7 večer na D8 kousek před Prahou pak D1 směr Znojmo – Vídeň – Gaz – Záhřeb, dálniční známky kupuji všechny na OMV ve Znojmě. Slovinsko jedu zásadně po dálnici, courat se 50km rychlostí po prdelích s výhledem na kukuřici fakt nemusím. Slovinci jsou vychcaný ale kdo neni? Nátáhnout se vás na dovolený pokusí všude. Uspora času neni jen 15 min ale podle mě 45min až hodina. Celá cesta v pohodě bez kolon. Po 12 hodinách jsem v Podgoře na pláži.
  Příprava, den před cestou jdu spát co nejpozději ať to ma otočeny a ve čtvrtek spím co nejdéle. V noci jedu s pitným režimem po hodinách střídám redbul – kafe Mr. Brown – Cola. poprvé stavim ve Znojmě pak jednou v Rakousku dvakrát v Chorvatsku. Nějaký pulhodinový přespávání ve spacáku na parkovišti je uplná hovadina, za pul hodiny se nikdo nevyspí naopak je víc a víc ospalý protože se tělo na ten spánek připravuje. Lepší je se celou cestu osvěžovat, pítím a procvičením. Je pravda, že tím oddaluju krizi ale ta přijde až v Chorvatsku na pláži, krásně se pak vychrápu a na zbytek dovolený jsem odpočatý. Tu krizi tam dostanou i ty co pospávaji 20x po pul hodině.
  Jinak v autě mám složku vytištěných předpisů a informací https://www.chorvatsko.cz/moto/index.html
  v každé kapse dveří jedna vesta, 1 hasicí přístroj v autě. Mýto v Chorvatsku platím kartou, letos asi koupím ENC. Ubytování lze sehnat přes booking pá-pá, už se na to chorvati naučili, nebo na blint, ale to nedoporučuji, unaveni po cestě mužete kývnout na ubytování, které vám pak nebude vyhovovat.
  Ti co tu píší že je lepší někam letět neví o čem mluví, každá dovolená má svoje, do chorvatska jezdíme s nafukovacím člunem plus 5Hp motor a je to super. Letadlem létáme také. turecko egypt řecko. cas na cestu stejný jako autem chorvatsko. cesta na letiště 1h , 2h odbavení, 4 hodiny let, 1 než vylezeš z letiště 3hodiny cesta busem na hotel, je to stejný. S malými dětmi je lepší chorvatsko autem než bulharsko letadlem, známá v bulharsku málem přišla o 2letou holčičku když dostala teploty a zvracela. Z chorvatska jsi za 8 hodin u prvího českýho doktora.

  • Je vidět, že jsi tou objížďkou nikdy nejel. Je to v noci 15-20 min. Pár let ale už ztratila význam co bubáci dělají peklo po Evropě a zpřísnily se kontroly. Macejl nebrat.
   Zbytek souhlas ale prochrápat den na pláži je dost směšný, když tak “šetříš” čas.

 40. Nechápu proč jsou všechny nástupní termíny v sobotu. Potom jsou všechny cesty v pátek a sobotu tam i zpět ucpaný. Stačilo kdyby se hotelieŕi domluvili a nástupní termíny byly po celý týden a hned by bylo po problému s ucpanýma cestami.

 41. Já vyjíždím ve 4 ráno v sobotu…kolem 6 hod. míjím Víden, vždycky kupuji SLO dálniční známku a vždycky ve stejném místě na dálnici kolona. Už mám vytipovaný sjezd z dálnice kde pravidelně sjíždíme a zbytek cesty k HR přechodu jedeme po okreskách.

 42. Roky jezdím přes Rakousko a Maďarsko. Přes Slovinsko nejezdím z principu. Ne, že na to nemám. Nemám rád, když se mě snaží někdo okrást. Proto tam nejezdím ani lyžovat. Nezaslouží si mé peníze.Ten pisálek je asi jeden z Karlů co stále hledá podšálky.

 43. Tak jsem si to od vás všech tady přečetl.Každý z vás má svou pravdu.Je to jen o tom,co kdo preferuje.Já volím termín od středy do středy.Moji ubytovatelé to respektují.Žádné zácpy,ani kolony.A Slovinskem jen profrčím.Rychlejší cesta je menší riziko.Ale je to jen na vás…

 44. Do bývalé Jugoslávie mi v roce 1986 nedali devizový příslib, když jsem jako mlaďas chtel vyvézt novomanželku na hyper dovču… Do dneška jsem tam v těch končinách nebyl! Nikdy!!! Jezdím s rodinu po Čechách a pořád nacházíme krásná místa! Jinak znám na světě i jiné destinace než ty Tytové…nebo tutové?? Zdar všem betonovo-šutrovým válečům za nehorázný kun(d)y… 🙂

  • Mel jste smulu , je mi to lito ,mi se to podarilo v roce 1984 a uz jsem se nevratil pak jsem zustal v Rakousku . Do Chorvatska jezdim skoro kazdy rok ,mam projete pobrezi od Terstu az po Gradac dal uz me to netahlo ,jen vam doporucuji vyrazte a poznejte zijete jenom jednou ,nemuzu rict ze je to super vsude ale to super zacina podle mne od SPLITU smerem na DUBROVNIK ,MAKARSKA RIVIERA ,takova BRELA ,MAKARSKA a neboTUCEPI to uz je pro narocne .Nejvic hodnotim ten bozsky vzduch,ciste more ,ma to blahodarne ucinky na zvyseni imunity celeho tela . Ty drobny si do hrobu nevezmete .rozpalene kaminky o rozmeru do 2 cm vam krasne namasiruji zada neni problem hlinikove lehatko .

 45. Tak ze seznamu je určitě nejhorší jet večer po práci. Jednou jsme jeli společně s rodinou kamaráda, co byl celý den v práci, a on mi už ve Znojmě řekl, že by si potřeboval na hodinku lehnout. Jsem myslel že mě z něj trefí.

 46. Do Chorvatska pouze přes Maďarsko . 24.6.sem se vrátil z dovolené v Chorvatsku – Živogosče. 1050 km za 12,5 hodiny. Zdržení 0,5 hod na Chorvatsko Maďarské hranici.

 47. Já tam byl jen jednou autem ale vyrážel sem mezi 9.-10. večer a v 11 dopoledne už jsem se koupal. Cesta v pohodě, kdybych nemusel tankovat tak vlastně bez zastavení. A není pravda že jsem z prvního dne nic neměl. Dal sem si kafe k odpolední siestě a někdy o půlnoci jsem po pár pivech šel spát.
  Ale to bude asi tím že v práci řídím většinu směn přes noc.

 48. Já ty chyby dělám rád. Nic nechystám – plavky pár triček a kraťasů a platební kartu a jedu. Dálniční známky kupuji vždy až na benzinkách v Rakousku – vyjde to líp.
  Do Chorvatska jsedím tak jak jiní na koupaliště. Vyjíždím večer, tak abych hranice do Slovinská překročil těsně po půlnoci, takže se 1 den už v 6 ráno jsem na pláži na Istrii- mám svoje lehátko a slunečník – auto to uveze ( do hotelu mně pustí až ve 2 odpoledne). Hotel je za pár korun včetně polopenze ( v Praze zaplatím za hotel se snídaní více). – v poledne je horko a když mám na něco chuť dám si to na stánku. Na hotelovým lehátku mně nikdo neobtěžuje ( je to oddělené od veřejné) a jen si vždy projdu brankou na pláž
  ¨No zpět vyrážím pozdě odpoledne,abych do 7 den do půlnoci stihl na rakouský hranice.
  Celý pobřeží Chorvatska, Bosny, Černé Hory mám projetý několikrát, i ještě za doby staré dobré Jugoslávie v roce 1966 a 1968, takže co bych tam hledal. Kdo chce na pořádnou dovolenou jede – letí jinam.

  • Asi dobrej matroš. Ty si chlapče protiřečíš jako správnej pražák. Dáváš tady návod jak to děláš a potom tady machruješ žes tam byl 66-68 a už jezdíš “na lepší”. Kecáš, v té tvé době jsi mohl vyjíždět kdykoli. Fronty nikde neexistovaly, jen tě šacovali na čárách a známky na dálnice neexistovaly.

 49. Pár tipů na co si dát pozor při cestě do zahraničí najdete i tady: http://www.autopujcovna-cb.cz/cestujete-autem-do-zahranici-tohle-v-zadnem-pripade-nepodcenujte/ Nás cesta do Chorvatska letos teprve čeká. Pravděpodobně pojedeme až v září. Teď máme tropy i tady a stačí se sbalit a zajet k nejbližšímu koupališti nebo jezeru. Snad se nám letos vydaří cesta lépe než loni. To jsme měli smůlu a stáli víc čtyři hodiny v koloně kvůli nějaké nehodě. A taky v pěkných vedrech. Letos vyjedeme už brzo v noci a snad budeme ráno na místě.

 50. Jmenuji se Mariam Chci se přiznat o velkému čaroději jménem Doktor můj manžel a já jsem oženil už 5 let, nemáme dítě a doktor nám řekl, že nemohu porodit, protože moje děloha jsem se tak obávala a moje žena nebyla šťastná a rozhodla se oženit se s další dívkou a rozvedla jsem, že jsem byla tak smutná, že jsem jí řekla o své příteli o ní ona mi řekla o kouzlu, že silný mi dal e-mailovou adresu a nikdy jsem si nepřemýšlel tolik, že jsem se rozhodl dát mu zkus a řekla mi, že to bude trvat 24 hodin, aby můj manžel zpátky ke mně a já zůstat těhotná a sklonil se na třetí den, kdy se můj manžel vrátil ke mně a on mě začal prosit o své neal a on mi řekl, chtějí znovu rozvod a po dvou měsících jsem potvrdil, že jsem těhotná. lékař vám také může pomoci s kontaktováním na adrese Email: spellspecialistcaster937@gmail.com

 51. Mám Koffi Kouakou. Dneska jsem velice šťastný za nic, jen za to, co mi tento dokonalý člověk nazval doktor. Byl jsem tak nízký, když jsem byl ex? Rozešel se se mnou. Nemůžu uvěřit, že teď mám teď svou ženu zpátky na kolena s rubínovou růží a ptá se, abych ho vzala zpátky a cítila jsem smutnou a líto, že jsi mě nechal? že mi to způsobilo bolest po rozvodu? A všechen ten zázrak se stalo poté, co jsem nařídil pohotovost 48 hodin od doktora. Pane, jsem nejšťastnější člověk dneška po celém světě. Doktor to udělal. Ano. Je to úžasný zázrak a potěšení pro mě i naši rodinu dnes .. Děkuji za vaši cennou pomoc. Jsi skutečná čarodějnice a nikdy nebudete zapomínáni, že jste zase znovu šťastní. Jsi můj hrdina. Děti mají rádi, že se jejich matka vrátí domů navždy. kontaktujte jej, pokud potřebujete naléhavou pomoc ve vašem vztahu Email: spellspecialistcaster937@gmail.com

 52. VĚC ZVĚTŠÍHO
  Jmenuji se Fernado Antonio. To je svědectvím velkého doktora, který mi pomohl vrátit svou lásku zpět k životu. V den, kdy mě moje žena opustila, se věci rozplynuly a atmosféra byla obtížná. Všechno se zdálo bledé a rozhodla jsem se, že budu hledat pomoc u čarodějnic, kteří mají schopnost přivést mou bývalou ženu? zadní. Jak jsem si myslel, šel jsem přes internet a jak jste viděli při hledání spolehlivého čaroděje, viděl jsem mnoho svědectví, které udělali čarodějové v získávání bývalých synů a milovaných. S podporou víry v doktora jsem ho kontaktoval a po vysvětlení věcí přijal, aby čelil výzvám pole. Udělal skvělou práci. Moje bývalá manželka se mi vrací s velkou pečlivostí a náklonností. Proto chci využít této příležitosti, abych vzdal hold své službě za svou situaci. Upřímně řečeno, ukázal odvahu převzít skličující úkol nalézt řešení pro téměř žádný problém. Kontaktujte jej e-mailem: spellspecialistcaster937@gmail.com

 53. No tak já jsem přesně ten případ který jede přes noc slovinskou dalnici z principu objížděl a k moři pak jel po staré cestě. Nebylo a nikdy neni to ale kvuli uspoře času ale hlavně kvuli konfortu. Má dovolená nezačína u moře ale okamžikem kdy nasedám do auta. Jezdím teď už přes maďarsko po jejich krásných cestách a z karlovaku pak po staré cestě. Né proto že bych se chtěl vyhnout dálnicím nebo snad ušetřit ale například proto že mě cesta vnitrozemím a klikatými cestami s nastavajícím ránem dokonale probere. Auto se mi v chorvatsku už také rozbylo a vždy jsme si pomohly. Více na mém blogu kde jsem sepsal zkušenosti za několik let svých jízd. https://blog.ijacek007.cz/Blog/chorvatsko-vlastnim-autem

 54. Dle mého názoru je naprosto klíčové se během cesty, ať už je to zahraniční cesta nebo jen cestování po České republice, nestresovat. Může pak snadno dojít k nějaké nepozornosti, nedejbože k bouračce. Já už jsem si docela zvykl na to, že si večer před cestou dávám CBD olej z webu https://www.cibdol.cz/ a to mi pomůže se uklidnit.

 55. Dobrý den. Plánujeme příští léto jet do Chorvatskaa zajímá mě, jestli jste tu někdo byl? Doufám, že nám to vyjde, protože to s coronou moc nevypadá…

 56. Dobrý den. Plánujeme příští léto jet do Chorvatska a zajímá mě, jestli jste tu někdo byl? Doufám, že nám to vyjde, protože to s coronou moc nevypadá…

  • Byli jsme v roce 2020, i letos. Letos už bylo vidět, že se lidé otrkali, bylo jich tam víc než minulý rok. Ale i tak to byla pohoda. Jen byl celkem hustý provoz přes Maďarsko,ale to bylo tím, že tranzit má nařízené trasy.

 57. My jezdíme každý rok do Chorvatska a vyrážíme většinou v úterý, nebo ve středu navečer a to není provoz skoro žádný. Po půl noci si dám na dvě hoďky pauzu, abych se trochu prospal a pak jedeme dál. Letos jsme měli cestu do Chorvatska trochu náročnější, protože jsme si našli apartmán v Živogoščích na http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/zivogosce/ , takže jsme jeli hodně daleko. Stálo to ale za to, protože to byla naše nejhezčí dovolená.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: