Zrenovovaný Jaguar E-Type z oficiálního programu Reborn vypadá moc pěkně

  • Jaguar spouští oficiální tovární program Reborn

  • Na přání bude restaurovat vybrané klasické modely

  • Jaguar stále nabízí také originální díly na klasická auta

  • Vše se vyrábí podle původní dokumentace

Jaguar ukazuje na výstavě Techno Classica v Essenu možnosti svého nového programu Reborn, který se zaměřuje na renovaci klasických modelů značky. Jedním z první kusů je legendární Jaguar E-Type osazený řadovým šestiválcem o objemu 4,2 l. Na prodej je již deset plně zrestaurovaných E-Typů.

Vystavený Jaguar E-Type zamířil v roce 1965 do Kalifornie, kde dojezdil v roce 1983 a následně skončil v soukromé sbírce. Na autě je vše původní, tedy karoserie, interiér, motor i převodovka, takže šlo o poměrně „snadnou“ renovaci. Jaguar je ale schopen případně chybějící nebo nevratně poškozené části vyměnit v souladu s původní dokumentací.

Doporučujeme: 10 dostupných aut (včetně tří škodovek), která už budou jen vydělávat peníze

Zákazník se může také rozhodnout, zda chce auto také modernizovat, například jestli chce lepší brzdy, účinnější chlazení a podobně. Věci jako klimatizaci nebo přípojku na iPhone ale nedostanete, vozy mají zůstat autentické.

Cena takto zrestaurovaného kusu se samozřejmě odvíjí od objemu práce. Jaguary E-Type se v současnosti dají ještě pořídit docela rozumně. Kusy před renovací přijdou na 15 až 25 000 liber (zhruba se začíná pod půl milionem korun), plně zrestaurovaný exemplář se pak draží klidně i za čtvrt milionu liber, tedy přibližně za osm milionů korun. Investice do renovace by se tak mohla vyplatit.

Zrenovovaný Jaguar E-Type z oficiálního programu Reborn vypadá moc pěkně
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: