Ženevský autosalon je na prodej. Hrozí, že jinak zanikne

Zdroj: Archiv MF
  • Pořadatelé autosalonu v Ženevě se rozhodli prodat práva na show výstavišti Palexpo SA

  • Pokud si jej nekoupí, reálně hrozí, že autosalon zanikne

  • V roce 2021 se výstava konat nebude, ve hře je ale rok 2022

Jeden z nejslavnějších světových autosalonů byl na začátku roku mezi prvními akcemi, které odnesly nástup pandemie koronaviru. Kvůli zrušení výstavy pořadatelé prodělali v přepočtu zhruba 275 milionů korun. Proto původně zažádali kanton Ženeva o půjčku.

Ten jim vyšel vstříc a dokonce nabídl vyšší sumu. Celkem měl v přepočtu půjčit asi 420 milionů korun. Stanovil si ale několik podmínek. Prvních 25 milionů mělo být splatných už v červnu příštího roku, což mimo jiné znamenalo, že ženevský autosalon musí na začátku roku 2021 proběhnout.

Koronavirus potvrdil nenahraditelnost automobilové dopravy. Neomezujme ji

Pořadatelé si ale mezitím udělali průzkum u vystavovatelů. Ptali se jich, zda se v roce 2021 akce zúčastní. Většina z nich odpověděla ne s tím, že by preferovala až termín roku 2022. To by znamenalo, že autosalon nesplní podmínky půjčky a tak ji pořadatelé v květnu odmítli.

Nyní přišli s novým řešením. Nabízí práva na pořádání autosalonu na prodej. Koupit by si je podle nich mělo samo výstaviště Palexpo. To by mělo věhlasnou akci zachránit. A později přinést i zajímavé zisky. Před nástupem koronaviru prý ženevský autosalon každoročně přinesl do regionu v přepočtu pět miliard korun.

Ženevský autosalon je na prodej. Hrozí, že jinak zanikne
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: