Ženeva 2018: Porsche Mission E Cross Turismo je další krok k sériové realitě

  • Porsche představuje další elektromobil Mission E

  • Celý projekt postupuje do další fáze, sériová výroba začne příští rok

  • Dočkáme se několika karosářských verzí této „Tesly“ od Porsche

  • Automobilka slibuje maximální spolehlivost dodávky výkonu

  • Dechberoucí dynamické parametry budou opakovatelné

Porsche si na autosalon v Ženevě přichystalo jedno překvapení. Elektrický koncept Porsche Mission E Cross Turismo je něco na způsob crossoveru mezi karoserií shooting brake a „sportovním SUV“ ve stylu BMW X6. Zjednodušeně bychom mohli tento koncept označit jako budoucí elektrickou Panameru „Allroad“.

Porsche Mission E Cross Turismo (9)
Koncept Mission E je už prakticky připravený pro sériovou výrobu. Ta bude zahájena příští rok
Porsche Mission E Turismo (8)
Výkon 600 koní budou elektromotory dodávat neustále. O dojezdu automobilka zatím nemluví

Porsche Mission E Cross Turismo je vize plně elektrického modelu, který má slibovaný výkon dvou elektromotorů 440 kW (600 k), na 100 km/h akceleruje za 3,5 s, dvoustovkou jede za 12 sekund a jeho nejvyšší rychlost je prozatím omezena na 250 km/h. Porsche slibuje, že takových parametrů dosahuje koncept opakovaně, aniž by se systém přehřál a snížil výkon.

To je problém, který trápí většinu „sportovních“ elektromobilů. Trpí na to také Tesla, která sice zadupe při jednom pokusu akcelerace exkluzivní supersporty do země, ale následně se elektromotory a baterie přehřejí a systém sníží výkon. U Porsche nic takového hrozit nebude.

Doporučujeme: Nové generace Porsche 911 budou mít volant a udrží si základní filozofii modelu

Porsche uvádí, že koncept spojuje sportovnost s každodenní použitelností ve vizi plně elektrického automobilu budoucnosti. „Naše auto bude velice rychlé, rychle se nabije a jeho výkony budou opakovatelné několikrát za sebou bez poklesu výkonu,“ řekl při představení šéf Porsche Oliver Blume.

Důležitá informace se týká výroby. Koncept Mission E tímto postupuje do další fáze a produkční verze bude představena již příští rok. Sériový produkt se tak už prakticky vůbec nezmění. Navíc to znamená, že se dočkáme několika karosářských verzí elektromobilu Porsche. Pokud vás každopádně elektrické Porsche uráží, kupte si novou 911 GT3 RS.

Otevřít tiskovou zprávu

Ženeva 2018: Porsche Mission E Cross Turismo je další krok k sériové realitě
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: