Ženeva 2017: Mitsubishi Eclipse Cross dorazí na trh až za rok

  • Nové kompaktní SUV automobilky Mitsubishi je další ženevskou premiérou 

  • Mnoho informací ale zatím k dispozici není 

  • Eclipse Cross totiž přijde na trh až začátkem roku 2018

Automobilka Mitsubishi přivezla na ženevský autosalon nové kompaktní SUV. To se jmenuje Eclipse Cross a na první pohled se zdá, že by mohlo zamířit do prodeje v podstatě ihned. Jenže tomu tak není. Případní zájemci si na tuto novinku budou muset ještě zhruba rok počkat. Do prodeje dorazí nové Mitsubishi až začátkem příštího roku.

Doporučujeme: Ženeva 2017 — Nissan výrazně přepracoval Qashqai. Nově bude jezdit po dálnicích sám

Eclipse Cross měří na délku 4405 mm, široké je 1805 mm a vysoké 1685 mm. Rozvor náprav dosahuje hodnoty 2670 mm. To v překladu znamená, že jde o auto nepatrně delší a vyšší ve srovnání s Nissanem Qashqai, respektive o trochu menší ve srovnání například s Tucsonem. Mitsubishi upozorňuje na dynamický vzhled, což nakonec dokazuje také název vozu odkazující na starší kupé Eclipse.

gen_nis_mi_8
Mitsubishi Eclipse Cross dorazí na trh přibližně za rok. Automobilka nabídne novou zážehovou přeplňovanou patnáctistovku a vznětový čtyřválec o objemu 2,2 litru

V interiéru mám očekávat hodně prostoru, myslelo se také na konektivitu a řidič dostane k dispozici třeba i head-up displej. O technice toho Mitsubishi zatím příliš neřeklo. Jisté je použití zážehové přeplňované patnáctistovky vybavené systémem přímého vstřiku paliva. Tento motor bude spojen s bezstupňovou převodovkou CVT.

Zájemci o diesel se mohou těšit na čtyřválec o objemu 2,2 litru. K němu Mitsubishi nabídne osmistupňovou automatickou převodovku. Chybět nebude ani systém pohonu všech kol.

Ženeva 2017: Mitsubishi Eclipse Cross dorazí na trh až za rok
Ohodnoťte tento článek!
2.6 (51.43%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: