Zapomenuté kupé Lancia Hyena míří do aukce. Vzniklo jen ve 24 kusech

  • Do aukce síně RM Sotheby’s jde vzácné kupé Lancia Hyena, které na začátku devadesátých let navrhl ateliér Zagato

  • Auto předběhlo dobu, řada dílů byla vyrobena z uhlíkového kompozitu

  • Sportovní stroj měl výkon až 300 koní, vznikl jen v malé sérii 24 kusů

Slyšeli jste někdy o kupé Lancia Hyena? Pokud ano, patříte bezesporu mezi znalce této italské značky, nebo alespoň mezi zapálené automobilové nadšence. Unikátní auto, které vzniklo jen v omezené sérii 24 kusů, je dítětem italského designéra Andrea Zagata a holandského obchodníka s auty Paula Koota, který v devadesátých letech prodával právě Lancie.

Na základě sportovního hatchbacku Lancia Delta HF Integrale Evoluzione pánové postavili kupé. Nová karoserie a interiér byly vyrobeny z převážné části z uhlíkového vlákna, což bylo na začátku devadesátých let stále velmi neobvyklé. Díky tomu Hyena vážila o 190 kg méně než Delta. Auto se předvedlo na autosalonu v Bruselu v roce 1992.

Galerie: Lancia se stahuje z trhu. Připomeňte si její historii a slavné modely

Hyenu poháněl dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 184 kW (250 koní), ale existovaly i silnější varianty s výkonem 300 koní. Vůz byl vybaven pohonem všech kol a pětistupňovou manuální převodovkou. Zvládl akceleraci z nuly na 100 km/h za 5,4 sekundy.

Do aukce míří kousek s modrou karoserií, který vznikl v roce 1993. Jde o silnější variantu a ve velmi zachovalém stavu. Má najeto jen 14 tisíc kilometrů. To je docela dobré na 17 let starou ojetinu. Auto bude nabízet aukční síň RM Sotheby’s, která připravila i sadu fotografií. Ty si prohlédněte v přiložené galerii.

Zapomenuté kupé Lancia Hyena míří do aukce. Vzniklo jen ve 24 kusech
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: