Z Nošovic začaly vyjíždět elektrické Kony. Je to první moderní elektroauto vyráběné v ČR

  • Hyundai Kona je první moderní elektromobil sériově vyráběný v České republice

  • Letošní plán počítá s 30 tisíci kusy

  • Do přípravy výroby firma investovala 1,8 miliardy korun

  • Celková doba výroby vozu Kona Electric je 18,5 hodiny

Automobilka Hyundai spustila v Nošovicích na Frýdecko-Místecku výrobu elektrické varianty modelu Kona, která se tak stala prvním moderním elektromobilem vyráběným na území České republiky. (Škoda Citigoe iV vzniká na Slovensku.) Elektromobil Hyundai Kona se doposud vyráběl v jihokorejském Ulsanu, ale v Evropě je o něj velký zájem. Hyundai rozšířením výroby reaguje na dlouhé čekací doby.

Kvůli výrobě elektromobilu Hyundai Kona musela být linka prodloužena o 15 metrů z důvodu nového výrobního kroku, který zahrnuje montáž baterie
Hyundai před spuštěním výroby musel do přípravy výrobního závodu investovat téměř 1,8 miliardy korun

V Nošovicích se vyrábí pouze silnější ze dvou variant, a to verze s 64kWh akumulátorem, který umožní dojezd až 484 km (dle homologačního cyklu). Hyundai před spuštěním výroby musel do přípravy výrobního závodu investovat téměř 1,8 miliardy korun. Kvůli výrobě elektromobilu Hyundai Kona musela být montážní linka prodloužena o 15 metrů z důvodu nového výrobního kroku, který zahrnuje montáž baterie.

Kvůli zkrácení přepravní vzdálenosti si Hyundai nechává akumulátory pro nošovický závod vyrábět v Evropě. Výrobce pro ně v areálu výrobního závodu vytvořil nový sklad, kam je transportují automaticky řízení roboti.

Bestseller z Nošovic po faceliftu: Hyundai i30 dostal sportovní střih i nové motory

Výroba jedné elektrické Kony trvá 18,5 hodiny, z čehož 8,5 hodiny zabere lakování. Naopak montáž baterie je proces, který trvá pouhých 100 sekund. Současná denní produkce činí 150 aut a Hyundai plánuje vyrobit dokonce roku 2020 v Nošovicích zhruba 30 tisíc kusů elektrické Kony.

Z Nošovic začaly vyjíždět elektrické Kony. Je to první moderní elektroauto vyráběné v ČR
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: