Youtubeři stříleli na starý Land Rover z tanku. Zpomalené záběry jsou úchvatné

 • Oficiální název použitého tanku je 105 mm Gun Full Tracked Combat Tank M60

 • Pohání ho 750koňový dvakrát přeplňovaný vznětový motor V12

 • Vyráběl se téměř tři desítky let

Jestliže patříte mezi fanoušky pořadu Mythbusters, asi už víte, že pokud rozstřílíte auto jakoukoliv ruční zbraní, rozhodně neexploduje, jak se nám snaží vnutit tvůrci akčních filmů.  Ale co když do něj vypálíte z tanku? To zjišťovali tvůrci z YouTube kanálu FullMag.

Jako oběť si vybrali nebohý Land Rover Discovery 3, který podle slov lokálního dealera JLR mířil na vrakoviště, protože cena opravy přesahovala jeho zůstatkovou hodnotu. Lidi stojící za projektem FullMag se nabídli, že auto sprovodí ze světa po svém.

První ránu mu zasadili tankem M60, jehož oficiální název zní 105 mm Gun Full Tracked Combat Tank M60 a který Američané vyráběli téměř tři desítky let. Pohání ho 750koňový dvakrát přeplňovaný vznětový motor V12.

Sovětské kolosy MAZ uvezly i mezikontinentální střely. Poháněly je motory z tanků

105mm projektil nadělal slušnou paseku, ale ne tak velkou, jak by mohl čekat průměrný konzument amerických válečných filmů. Celá akce se natáčela na několik kamer včetně několika v interiéru. Fascinující zpomalené záběry z různých úhlů ukazují, kudy střela přesně prošla do motorového prostoru a jaké byly následky výbuchu. Land Rover Discovery 3 si navzdory ničivé explozi a následné tlakové vlně vedl překvapivě dobře.

Aby toho nebylo málo, nebohé Disco 3 dostalo ještě ránu z milosti zezadu z bezzákluzového děla, které mělo hlaveň stejné ráže jako výše zmiňovaný tank M60. Toto konkrétní dělo se používalo k odstřelu lavin.

Na to, jak Land Rover Discovery 3 dopadl, se podívejte v přiloženém videu.

Youtubeři stříleli na starý Land Rover z tanku. Zpomalené záběry jsou úchvatné
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.78%) 27 hlas/ů
Sdílejte

8 KOMENTÁŘE

  • Jiří, jako správný frustrát který nikdy nic nedokázal, si musel hned odplivnout jedovatou slinu. A takhle bude sedět před počítačem celý den, plivat jedovaté sliny na všechny strany, aby si večer po dalším ztraceném dni ze svého bezvýznamného života šel lehnout do betle, kde načerpá nové síly na další ubohý den plný plivání na lidi okolo sebe. 🙂

   • Vlku, hodnotíš mě, že jsem nic nedokázal a přitom nic o mě nevíš. Jak slaboduché.

    To pak vypadáš jako stejně postižený člen skupiny, která pro vlastní realizaci potřebuje kvér a čím větší tím lepší. Bez kvéru není chlap. A něco rozbít, to je to pravé vzrůšo, že? No, co dodat …

    • Zhodnotil jsem tě na základě bohatých zkušeností s lidmi, kteří plivou jedovaté sliny na všechny strany. Pokud mé hodnocení bylo liché a něco jsi dokázal, dobře pro tebe.

     • Vidím jednoduché myšlení, jednoduché závěry. Šťastný to člověk.

 1. Přijde mi to dětinské, ale ok. Kdo si hraje, nezlobí. Co by mě však zajímalo, jesli mají zpomaleně natočen i ten úklid po celé akci.

  • Dětinské, možná. Na to jedno video s tankem jsem se podíval se zájmem, musím přiznat, ale na další videa těchto youtuberů už nemám potřebu se dívat. Ale abych jim kvůli tomu nadával do kreténů? Proč?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: