Výroba ostrých Mustangů v zimě stojí. Kvůli pneumatikám by neodjely z továrny

Zdroj: Ford
  • Od začátku listopadu do konce února nemůže továrna Fordu v Michiganu vyrábět ostré verze Mustangu se sportovními pneumatikami

  • Pláště Michelin Pilot Sport Cup 2 nejsou totiž při nízké teplotě prakticky použitelné

  • Auto by mohlo mít problém s výstupní kontrolou, zřejmě by ani neodjelo z továrny

Pokud byste si chtěli nechat dovézt z Ameriky Mustang ve vrcholné verzi Shelby GT500 nebo nový model Mach 1, který se bude prodávat i u nás, budete si na něj muset počkat až na konec zimy. Továrna modrého oválu v michiganském Flat Rocku totiž sportovní varianty Mustangu od začátku listopadu do konce února nemůže vyrábět. Důvod je přitom poměrně zvláštní.

Ostré modely jsou z výroby obuté do závodních pneumatik Michelin Pilot Sport Cup 2. Ty svojí přilnavostí na okruhu nemají daleko k závodním slickům. Aby ale mohly dobře fungovat, potřebují k tomu správnou teplotu. Musí se před jízdou nebo při ní pořádně zahřát. Není asi nutné dodávat, že do zimních podmínek určené nejsou.

Že jsou elektromobily tiché? Dragster Ford Mustang vás přesvědčí o opaku

Vzhledem k velmi nízkým teplotám, které v zimním období v Michiganu panují, to je pro výrobní závod poměrně zásadní problém. Podle amerického magazínu Road and Track totiž za nižších teplot nemohou Mustangy obuté do těchto plášťů podstoupit test na válcové zkušebně, který musí na konci výrobní linky absolvovat každý kus.

A to není jediný problém. I kdyby se tento krok z výstupního procesu vynechal, nebylo by zřejmě možné dostat Mustangy s obutím Michelin Pilot Sport Cup 2 na nákladní vlak, protože nájezdová rampa je poměrně strmá. Pro Ford je tak nejjednodušším řešením odsunout výrobu až na jarní měsíce.

Výroba ostrých Mustangů v zimě stojí. Kvůli pneumatikám by neodjely z továrny
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (81.54%) 13 hlas/ů

1 komentář

  1. Nedovedu si představit, jak to tam muselo vypadat. Výrobní haly plné dílů, auta na skladech, ale na parkovišti sníh. Ale to jsou prostě Američani. Čech by vzal shrnovadlo na sníh a i kdyby to měl dělat vrátný, tak je prostě do oběda čisto. 🙂 No nic, každopádně bych se divil, kdyby si tam v tom zmatku někdo něco neodnesl domů. 🙂

PŘIDAT KOMENTÁŘ: