Výkon Astonu Martin Valkyrie prozrazen. Jeho atmosférický motor nabídne 1145 koní

  • Aston Martin Valkyrie bude disponovat výkonem 1145 koní 

  • Na základě dřívějších informací by takové číslo přineslo poměr méně než jednoho kilogramu na jednu koňskou sílu 

  • Vznikne 150 silničních exemplářů a dalších 25 okruhových speciálů 

Aston Martin a tým Red Bull Racing připravují už delší dobu hypersportovní automobil pojmenovaný jako Valkyrie. Přestože je známá jeho sériová podoba, o technických detailech se zatím spíše spekuluje. Aktuálně přišla zajímavá zpráva týkající se výkonu. Tohle monstrum bude disponovat pohonnou jednotkou o výkonu 842 kW (1145 koní).

Konkrétní hodnotu výkonu zřejmě omylem zveřejnila na svém twitterovém účtu společnost Cosworth. I když tweet následně smazala, kolegové z Road & Track pořídili printscreen, který teď koluje po internetu. Na každý pád z toho všeho vyplývají dvě zajímavé věci. Za prvé půjde v případě Valkyrie o vůz využívající nejvýkonnější atmosférický motor na trhu, za druhé se zájemci mohou těšit na extrémní poměr výkonu a hmotnosti.

Doporučujeme: Supersport Aston Martin Valkyrie se ukazuje v konečné sériové podobě

Ačkoliv je jisté, že Aston Martin Valkyrie dostane vidlicový nepřeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,5 litru, pořád není jasné, zda se udávaných 842 kW (1145 koní) týká pouze zmíněného motoru. V minulosti se totiž spekulovalo o přítomnosti hybridní pohonné jednotky. Přesto to na titul nejsilnější atmosféry určitě stačit bude. Aktuálně nejvýkonnějším atmosférickým motorem je dvanáctiválec z Ferrari 812 Superfast, který je naladěn na „pouhých“ 588 kW (800 k).

Druhou zajímavostí je zmíněný poměr hmotnosti a výkonu. Valkyrie má vážit přibližně 1000 kg, z čehož vyplývá, že na jednu koňskou sílu bude připadat méně než jeden kilogram. Samozřejmostí je pak maximálně propracovaná aerodynamika, nejmodernější materiály a neskutečné schopnosti v zatáčkách. Tohle zkrátka bude neuvěřitelný automobil.

Výkon Astonu Martin Valkyrie prozrazen. Jeho atmosférický motor nabídne 1145 koní
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: