VW představí příští týden Golf GTI TCR. Těšte se na 290 koní, samosvor a až 264 km/h

  • Volkswagen příští týden představí vrcholnou verzi řady Golf GTI

  • Novinka ponese označení GTI TCR, převzaté z okruhového speciálu 

  • Výkon motoru bude 290 koní, nejvyšší rychlost 264 km/h

  • Prodávat se vůz začne ještě letos 

Příští týden proběhne u Wörthersee tradiční setkání příznivců GTI, respektive koncernu Volkswagen obecně. Automobilka si pro letošní rok připravila zajímavou novinku. Ve světové premiéře zde ukáže nový vrchol řady Golf GTI. Ještě do konce roku si tak zájemci o tento model budou moci vybrat mezi klasickým GTI, GTI Performance a novým GTI TCR.

Jak označení napovídá, vůz bude odkazovat na úspěšný okruhový speciál (který je ale převlečeným Seatem Leon TCR). Design naznačuje prvních několik oficiálních skic, techniku aktuální tisková zpráva odhaluje více. Pod kapotou bude přeplňovaný dvoulitr disponující výkonem 213 kW (290 k) dostupným v rozmezí od 5000 do 6800 ot./min. Maximum točivého momentu 370 Nm by mělo být k dispozici už od 1600 ot./min. Hnací síla bude směřovat na přední nápravu, kde najdeme samosvorný diferenciál.

Nový Volkswagen Golf GTI TCR se rozjede na 250 km/h, což je ale číslo dané omezovačem. Ten vám automobilka na přání odstraní, takže se budete moci rozjet až na 264 km/h. Právě kvůli hodnotě nejvyšší rychlosti hovoří Volkswagen o verzi TCR jako o nejrychlejším GTI v historii. Na manuální převodovku ale zapomeňte, Golf GTI TCR bude mít ve standardní výbavě sedmistupňový automat.

Golf GTI TCR není nějaká specialita určená pouze pro pobavení lidí u Wörthersee, je to skutečně produkční auto. Volkswagen slibuje, že se vrcholné GTI dostane do prodeje ještě do konce roku a navíc zatím ani nenaznačuje nic o tom, že by šlo o limitovanou edici, jako tomu bylo v případě Golfu GTI Clubsport. Premiéra novinky proběhne ve středu 9. května.

VW představí příští týden Golf GTI TCR. Těšte se na 290 koní, samosvor a až 264 km/h
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: