VW Arteon ve verzi kombi unikl pár hodin před premiérou. Díky Číně

Zdroj: Volkswagen China
  • Automobilka Volkswagen plánuje na čtvrteční večer mezinárodní premiéru modelu Arteon Shooting Brake

  • Vůz ale už během dneška unikl na internet, jde o fotografie čínské specifikace tohoto modelu

  • Design není velkým překvapením, je to Arteon s karosérií kombi na trošku vyšším podvozku

Volkswagen Arteon, který vznikl jako ideový následník sedanu-kupé CC a částečně i manažerského Phaetonu, se po třech letech v provozu dočká další karosářské varianty. Jde o verzi Arteon Shooting Brake, tedy takové stylovější kombi. Premiéra vozu je naplánovaná na čtvrtek 18. června večer. Jen pár hodin před ní už ale unikly první fotografie na internet.

Snímky pochází z Číny. Jde o soubory, které Volkswagen zaslal tamnímu ministerstvu průmyslu a informačních technologií. I když je to vůz s čínskou specifikací, je evidentní, že od toho evropského nebude stylově až zas tak vzdálený. Všimněte si ale vyššího podvozku, který napovídá úpravu pro tamní komunikace.

Test Volkswagen Arteon 2.0 bi-TDI 4Motion DSG: Superb CC

Design Arteonu Shooting Brake není velkým překvapením. Z čistě předního pohledu bychom ho od přikrčeného sedanu nerozeznali, z boku je jasná změna na zádi, kde se vůz protahuje a připomíná trochu snížený Volkswagen Passat Variant. Obě auta spolu sdílí techniku a tímto modelem se Arteon Passatu ještě víc vzhledově přiblížil. I tak ale Volkswagen sází na to, že si někteří zákazníci za zajímavější styl připlatí.

Zvláštní je, že čínská varianta má na zádi písmena CC odkazující na předchůdce modelu a také označení 330 TSI, se kterým se v Evropě nesetkáme. Jde o přeplňovaný benzinový čtyřválec s dvoulitrovým objemem a výkonem 220 koní. Mimochodem, pro Evropu se plánuje ostré provedení Arteon R, které by mělo mít až 330 koní.

VW Arteon ve verzi kombi unikl pár hodin před premiérou. Díky Číně
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: