VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení

  • Nejrychlejší Arteon disponuje výkonem 280 koní

  • Předchůdce v podobě Passatu CC ovšem nabízel i 300 koní

  • Pokud vám to vadí, u ABT dokážou zvednout výkon Arteonu na 336 koní

Volkswagen Arteon je bezesporu zajímavý automobil plný nejmodernější techniky. Jenže jeho aktuálně nejsilnější verze disponuje „pouze“ zážehovým přeplňovaným čtyřválcem naladěným na 206 kW (280 k). Málo to rozhodně není, nicméně předchůdce v podobě modelu Passat CC mohl mít i zážehový šestiválec a výkon 220 kW (300 k). Jestli vám tento drobný nedostatek Arteonu vadí, u ABT aktuálně představili řešení.

Společnost ABT je tradiční úpravce koncernových automobilů a ani Arteon nezůstal stranou zájmu. Důvodem údajně byla právě skutečnost, že předchůdce mohl být výkonnější. Technici tedy vyměnili řídicí jednotku a ve výsledku dostali ze zážehového přeplňovaného dvoulitru parametry 247 kW (336 k) a 420 Nm.

Doporučujeme: Test Volkswagen Arteon 2.0 bi-TDI 4Motion DSG—  Superb CC

Samozřejmě nemusí zůstat pouze u zvyšování výkonu. Pokud si to budete přát, u ABT vám namontují také sportovní pružiny a zároveň sníží podvozek. K dispozici jsou i disky o velikosti 19 až 21 palců.

Pokud máte zájem, za úpravu motoru v režii ABT zaplatíte necelé dva tisíce eur (zhruba 50 tisíc korun), práce stojí v přepočtu přibližně čtyři tisíce. A jestli si teď říkáte, že stejný motor vlastně má i Superb, takže by neměl být problém upravit rovněž mladoboleslavskou vlajkovou loď, máte pravdu. To samé ABT nabízí také pro nejrychlejší Superb, přičemž výsledné parametry jsou shodné s upraveným Arteonem.

VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: