Volvo začne ve Švédsku vyrobené XC60 posílat do USA. Do Evropy zamíří čínská produkce

  • Volvo mění strategii výroby modelu XC60

  • Kvůli dovoznímu clu uvalenému Amerikou na výrobky z Číny zamíří evropské exempláře právě na americký trh

  • Tento krok logicky znamená, že verze XC60 určené pro ostatní trhy budou vyráběny v Číně, a to včetně Evropy 

Automobilce Volvo se v poslední době velmi daří. Jenže prodejní úspěch přináší i problémy týkající se výrobní kapacity. Kvůli tomu, že evropské továrny této značky nestíhají, byla výroba sedanu S90 přesunuta do Číny už dříve, přičemž v Číně vyrobené exempláře následně zamířily jak do Ameriky, tak do Evropy. Teď se bude pro evropské trhy vyrábět v Číně také XC60 a mohou za to nová cla, která zavedla Amerika na čínské produkty.

Jak píší Automotive News, Volvo ve snaze vyhnout se vyšším nákladům uspořádalo menší rošádu. V Evropě vyrobené exempláře XC60 zamíří k americkým zákazníkům, v Číně vyrobené kusy půjdou na ostatní trhy, což se týká také Evropy. Otázkou je, jak dlouho bude tento krok pro Volvo efektivní, protože americký prezident vyhrožuje zavedením cla také na automobily vyrobené v Evropě.

Doporučujeme: Volvo říká, že auta vyrobená v Číně jsou kvalitnější než ta z Evropy

Volvo sice koncem června otevřelo v Americe zbrusu novou továrnu, zatím se zde ale vyrábí sedan S60. Od roku 2021 by měla být zahájena americká produkce nové generace Volva XC90. Zařazení dalších modelů do zdejší výroby není na pořadu dne. Problémem pro švédskou značku je fakt, že prodej dovážených crossoverů XC40, XC60 a XC90 na americkém trhu roste. Ve druhém čtvrtletí letošního roku stoupl jejich podíl na bezmála 68 procent.

V květnu letošního roku se objevila zpráva o tom, že podle Volva jsou auta vyrobená v Číně dokonce kvalitnější než exempláře z Evropy. Může za to údajně vyšší podíl ruční práce. Pro zajímavost, v Číně vyrobená Volva se dostávají na evropské trhy vlakem přes Rusko.

Volvo začne ve Švédsku vyrobené XC60 posílat do USA. Do Evropy zamíří čínská produkce
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: