Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze

  • Ve Frankfurtu nebude vystavovat několik významných automobilek

  • Chybět bude Volvo, Peugeot, Fiat, Mitsubishi či Nissan

  • Důležitost autosalonů v době internetu a sociálních sítí upadá

Devět významných automobilek se nezúčastní blížícího se autosalonu ve Frankfurtu. Raději investují stejné nemalé prostředky do efektivnějších akcí a marketingových kampaní. Ve Frankfurtu letos budou chybět značky koncernu FCA, tedy Fiat, Alfa Romeo a Jeep. Nepřijede ale ani Peugeot nebo luxusní značka DS automobilky Citroën. Svou účast nepotvrdilo ani Volvo, Mitsubishi, Nissan a Infiniti. Dohromady zmíněné značky představují pětinu evropského trhu, připomínají Automotive News.

Význam autosalonů upadá především kvůli internetu. Většina automobilek je dnes chápe spíše jako „morální povinnost“ a tradici než jako účinnou kampaň s jasně kalkulovatelnou návratností. Výše uvedení výrobci se ale rozhodli, že je lepší uspořádat samostatné akce pro novináře a klienty, případně investovat do marketingových kampaní, zejména online.

Doporučujeme: Galerie z autosalonu v Šanghaji: 16 věcí, které v Ženevě nebo Frankfurtu neuvidíte

Problém je i v tom, že nové modely sice přinášejí novinek, ale v záplavě událostí z jednoho velkého autosalonu nemohou novináři a veřejnost logicky obsáhnout všechno. Zapadnou tak třeba informace, které chce automobilka prezentovat jako hlavní novinky vystavovaného auta. I proto se většina nových produkčních modelů představuje ve vlnách ještě před autosalonem, kdy je větší šance, že se novému modelu dostane větší díl pozornosti médií i veřejnosti.

Mnohem atraktivnější jsou dnes pro automobilky menší události, například Festival v Goodwoodu, soutěž krásy v Pebble Beach či různé veletrhy spotřební elektroniky. Jsou také pro vystavovatele levnější. Provozovat dva týdny atraktivní stánek na velkém autosalonu stojí automobilky několik milionů.

Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: