Volvo definitivně zastavuje vývoj spalovacích motorů. Už bude jen elektrické

  • Budoucnost Volva je elektrická, spalovací motory nebude potřebovat

  • Vývoj nových motorů automobilka fakticky zastavila

  • Všechny modely Volva budou mít minimálně dvě hybridní verze

Během představení Volva V60 se zástupci dnes už vlastně čínské automobilky rozpovídali o blízké budoucnosti této kdysi tradiční švédské značky. Mimo jiné lidé z vývoje potvrdili, že budoucnost značky je elektrická a spalovací motor nemá smysl dále vyvíjet. Aspoň to píše Road&Track, který manažery Volva vyzpovídal.

Neznamená to ale, že by Volvo ihned přestalo vyrábět auta se spalovacím motorem. Jen nebude vyvíjet novou generaci motorů, nechá doběhnout tu stávající. Vývoj na nich samozřejmě pracovat bude, ale jen s tím cílem, aby na konci životního cyklu současné generace motorů byly stále aktuální.

Doporučujeme: Volvo představí za rok elektrický hatchback s dojezdem až 500 km

Automobilka plánuje velký přechod na elektromobilitu, ale nic jednoduchého to nebude. Infrastruktura stále zaostává za potřebami a především je na trhu nedostatek akumulátorů. Kapacita současných továren zdaleka nedosahuje potřeb trhu. Volvo ale počítá i s tím. Přechod bude postupný, přes hybridy a plug-in hybridy.

Všechny nové modely budou mít nyní ne jen jednu, ale minimálně dvě hybridní verze. K vrcholné T8, kterou už můžeme znát z Volva XC90 a S90, přibude ještě menší hybrid s novým tříválcem 1,5 l. Součástí nových hybridů budou výkonnější elektromotory dosahující vyšších otáček.

Volvo definitivně zastavuje vývoj spalovacích motorů. Už bude jen elektrické
Ohodnoťte tento článek!
2.6 (52.5%) 16 hlas/ů

1 komentář

  1. smutne zpravy…..pokud zcela zastavi vykon spalovacich motoru tak si dle me Volvo dost naivne nabehne ( jako pokud jej fakt zastavi- mozna to jen navenek Info a na vyvoji novych generaci budou presto potaji nadale pracovat…)…..dle me tak daleko jeste el.auta nejsou a jeste dlouho nebudou…a hlavne ( NIKDO ciste el.auta nechce -celosvetove za 2017 mely el.auta jen asi 1% prodeju- a to VCETNE hybridu, ktere tvorili podstatnou cast z toho 1%…!!! ) Jeste pred par lety Volvo nabizelo i V6 a V8, motory hodne nejvyssich modelovych rad…dnes maji v aktualnim portfoliu jen upocene 4- a 3-valce….a nyni zcela zastavuji vyvoj novych generaci spal.motoru…hmmm….jsem velmi zvedavy jak tenhle tah po par letech prehodnoti jako neuvazeny a ukvapeny…..Snaha cinanu je evidentni- tlaci a lobuji za, ehm, “ekologicky cista” elektroauta a tlaci i na ostatni vyrobce….a duvod pro to maji padny- vlastni totiz vetsinu dolu na lithium a kadmium, latky potrebne pro vyrobu baterii pro elektroauta…skoupili totiz ty doly napr.v Africe v poslednich letech. ..a protlaci-li elektroauta, budou i ostatni vyrobci nuceni kupovat Lithium a Kadmium od cinanu a cinani jakozto majitele tech dolu si budou moci diktovat cenu neb alternativa zatim neexistuje…no, staci se podivat jak brutalne vystrelila cena Kadmia jen mezirocne mezi 2016/2017….

PŘIDAT KOMENTÁŘ: