Volkswagen ukázal modernizovaný Golf R. Nabídne 310 koní a 0-100 km/h za 4,6 s

  • Volkswagen konečně ukázal modernizovaný Golf také ve vrcholné verzi R

  • Kromě upraveného designu byla vylepšena i technika 

  • Motor nově nabídne o 10 koní a o 20 Nm víc 

  • Golf R nově zvládne sprint z nuly na 100 km/h za 4,6 s

Volkswagen už dříve představil modernizovaný Golf v základních variantách. Viděli jsme také nový e-Golf, Golf Alltrack nebo třeba hatchback s paketem R-Line. Dnes automobilka jen tak mimochodem oznámila, že je možné objednat rovněž provedení s motorem 1.0 TSI (63 kW) a naopak vrcholné R, které jsme si zatím prohlédnout nemohli.

Doporučujeme: Nový Volkswagen Golf Variant se představuje také jako „terénní“ Alltrack

Golf R dostal spíše kosmetické změny exteriéru. Důležitější je, že tento hatchback v rámci modernizaci ještě zrychlil. Už starší varianta dokázala s automatickou převodovkou vystřelit z nuly na 100 km/h za 4,9 s, teď se čas dále zkrátil. Nově potřebuje Golf R na tuto disciplínu pouze 4,6 s.

Asi není potřeba připomínat, že se tak Golf coby v podstatě „úplně obyčejný hatchback“ definitivně dostal tam, kde jsme nepříliš dávno mohli vídat jen čistokrevné sportovní stoje. Za vylepšením akcelerace stojí zvýšení výkonu motoru o 10 koní a nárůst točivého momentu o 20 Nm. Golf R díky faceliftu nabídne základní parametry 228 kW (310 k) a 400 Nm.

Doporučujeme: Volkswagen Golf 8 odhalen: Má nové motory TSI i TDI a nižší spotřebu

Kromě prvních oficiálních obrázků upraveného VW Golf R s karoseriemi hatchback i kombi si můžeme poprvé prohlédnout také Golf Variant vybavený paketem R-Line. Všechny fotky najdete v přiložené galerii.

Volkswagen ukázal modernizovaný Golf R. Nabídne 310 koní a 0-100 km/h za 4,6 s
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Nechce se mi věřit, že by 10 koní a 20Nm zrychlilo takové auto o 0,3 sekundy ve sprintu na 100km/h. Nehráli si s převodovkou třeba nebo tak něco?:D

PŘIDAT KOMENTÁŘ: