Volkswagen Tiguan čeká facelift. Bude se víc podobat novému Golfu

Zdroj: Volkswagen
  • Německé SUV projde v polovině životního cyklu změnou designu i výbavy

  • První obrázek odhaluje sportovněji pojatou masku chladiče i světlomety

  • Uvnitř najdeme kabinu podobnou Golfu včetně nového zábavního systému

Aktuální generace Volkswagenu Tiguan se blíží do poloviny svého života, proto ji jako obvykle čeká facelift. O něm se toho mnoho neví, ale německá automobilka už láká na první obrázek. Zatím jde jen o barevnou kresbu, která alespoň odhaluje styl přídě vozu.

Tiguan po faceliftu se očividně víc přiblíží nové generaci Volkswagenu Golf. Dostane užší masku chladiče i světlomety, které budou zdobené výraznými LED pro denní svícení. Není ani pochyb o tom, že k dispozici budou full-LED světla. Díky tomu bude jedno z nejprodávanějších evropských SUV vypadat sportovněji.

Test Seat Ateca 1.4 TSI 4Drive: X=Volkswagen Tiguan/Seat Leon

Uvnitř pak mají podobné rysy s Golfem pokračovat. Tiguan si vysloužil instalaci nejmodernějšího zábavního systému MIB3, který používá právě Golf. Kromě nového prostředí s jemnější grafikou a rychlejší odezvou lze očekávat Wi-Fi konektivitu i aktualizace po internetu. Uspořádání displejů by mohlo být také obdobné jako u Golfu. Řidič dostane k rukám nový volant.

Ačkoliv zatím není mnoho informací k dispozici, dá se očekávat, že se bude Tiguan Golfu podobat i z hlediska motorů. Určitě ho kupředu požene benzinový čtyřválec 1.5 TSI ACT se schopností vypínání poloviny válců, dočkáme se i moderního dieselového motoru 2.0 TDI EVO. Řadit se bude buď šestistupňovým manuálem, nebo automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG se sedmi stupni. Určitě nemá chybět ani pohon všech kol 4Motion.

Volkswagen Tiguan čeká facelift. Bude se víc podobat novému Golfu
Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: