Volkswagen Passat GT Concept je určený pouze pro Severní Ameriku

  • Americký Passat NMS se od toho evropského výrazně liší

  • Koncept GT naznačuje samostatnou linii výbavy

  • Pro evropského zákazníka se nic takového nechystá

Volkswagen přiveze na autosalon v Los Angeles především novou generaci modelu Golf v plně elektrickém provedení a velké SUV Volkswagen Atlas. Ukáže ale také koncept amerického Passatu GT, který naznačuje sérii speciálních modelů určených výhradně pro severoamerický trh. Ostatně i americký Passat vyráběný v továrně Chattanooga v Tennessee se od toho evropského výrazně liší.

Volkswagen Passat GT Concept (9)
Uvnitř je více karbonu. Jinak se koncept GT od obyčejného Passatu skoro vůbec neliší
Volkswagen Passat GT Concept (5)
Červená linka v masce připomíná Golf GTI. Pod kapotou je šestiválec 3.6 TSI

Zatímco „náš“ Passat využívá modulární koncernovou platformu MQB, americký Passat je jiné konstrukce a stojí z části na platformě PQ46 minulé generace Passatu nebo Škody Superb.

Doporučujeme: Test Volkswagen Tiguan 2.0 TDI (140 kW) 4Motion — Než přijde Kodiaq

Koncept Passat GT pojetím detailů připomíná Golf GTI, včetně červené linky v masce chladiče. Jezdí na 19″ kolech, dostal o 15 mm snížený podvozek a uvnitř lze najít pár karbonových detailů. Z konceptu se s nejvyšší pravděpodobností stane samostatný stupeň výbavy. Nic víc.

Pod kapotou je šestiválec 3.6 TSI o výkonu 206 kW (280 k), který přes šestistupňovou dvouspojkovou převodovku DSG pohání přední kola. Další informace automobilka prozatím nezveřejnila.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: